banner461
banner195

Nevşehir İtfaiye ekipleri Çatılardaki Buzları Temizledi

Nevşehir belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sokakta yürüyen vatandaşları korkutan buz sarkıtlarını temizleniyor.

Nevşehir İtfaiye ekipleri Çatılardaki Buzları Temizledi
08 Şubat 2016 Pazartesi 14:15

banner143
banner134
Nevşehir'de etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle şehir merkezindeki ev ve işyerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtları, itfaiye ekipleri tarafından temizlendi.

Binalardan sarkan buz parçaları itfaiye ekipleri tarafından kontrolü bir şekilde kırılıyor.


Kar yağışının ardından kent merkezinde başlayan dondurucu soğuklar nedeniyle ev ve iş yerlerine ait çatılarda uzun buz sarkıkları oluştu. Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, gece yaşanan don olayları sonrasında ev ve işyerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıklarına karşı çalışma başlattı.

Caddeler üzerinde bulunan binaların çatılarında oluşan buz sarkıklarının, kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar ve işyeri sahiplerine tehlike oluşturmaması için harekete geçen ekipler, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla kürek ve kırıcılarla buzları temizledi. Ekipler, kaldırımlarda yürüyen vatandaşları buz kitlelerine karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ekipler, çalışmaların imkanlar dahilinde devam edeceğini belirtti.

Nevşehir Belediyesi itfaiye ekipleri çatı ve oluklardaki buzları temizledi . Aşağıdaki resimde Saatçi Hoca caddesindeki buz sarkıtları görüyorsunuz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.