banner461
banner195

Nevşehir Kent Konseyi 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Kent Konseyi 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Nevşehir Kent Konseyi 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
29 Aralık 2015 Salı 14:43

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen  9. Olağan Genel Kurul toplantısının açılışında  konuşan Nevşehir Kent Konseyi Başkanı Mustafa Özdemir, Kent Konseyi’nin Türkiye’nin de  taraf olduğu uluslararası antlaşmalara kapsamında oluşturularak görev alanlarının belirlendiğini söyledi.

Özdemir, Kent Konseyinin kent hayatında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilerek yaygınlaştırılmasının yanı sıra kentin hak ve hukukunun korunması, kent planlanması, sürdürülebilir kalkınma düzeyine ulaşma,  çevreye karşı duyarlılığının artırılması, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhunun artırılması , saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, kent ve yaşam kalitesini geliştiren bir toplu girişim, yerel demokratikleşme ve kalkınma projesi olduğunu kaydetti.

Kent Konseyinin çalışma alanları arasında yaşanılan kentin doğal, tarihi ve kültürel ve benzeri ölçekteki değerlerine sahip çıkmanın da temel çalışma alanları arasında yer aldığını vurgulayan Özdemir; “İçinde yaşanılan kentin tarihi, kültürel ,doğal ve benzeri değerlerine sahip çıkmak, yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine daha fazla kesimin katılımını sağlamak, sosyal hukuk devleti anlayışına katkıda bulunmak ve Nevşehir’i dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet ayrımı gözetmeden birlikte yönetmek ,  daha katılımcı ve daha uygar bir yapı oluşturmayı amaçlayan Kent Konseyi, kentlilik bilincini ve kültürünü geliştirmek, kentin kalkınma ve gelişimine katkıda bulunacak planların hayata geçirilmesini sağlayıcı bir dizi çalışmalar yapmayı da hedefleri arasına almaktadır” dedi.

Nevşehir Kent Konseyi 9. Olağan Genel Kurul toplantısında daha sonra Gençlik ve Kadın Meclisleri ile Engelliler ve Eğitim ve Kültür Komisyonu raporları okunarak oylandı. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.