banner461
banner195

Nevşehir Külliyesi bu şehrin namusudur...!

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Nevşehir Külliyesinde incelemelerde bulundu.

Nevşehir Külliyesi bu şehrin namusudur...!
05 Aralık 2018 Çarşamba 19:03

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı, Yapımına 2015 yılında başlanılan ve bir süre ara verilen Nevşehir Külliyesi'nin yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Külliye Derneği Başkanı ve Ticaret sanayi odası meclis başkanı Seyit İnce’nin yanı sıra Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Alevli, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar ile birlikte külliyede incelemelerde bulunan AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Arı, Külliyenin bir an önce tamamlanması ve ibadete açılması için girişimlerde bulunacaklarını dile getirdi.

Tarihinde Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’dan sonra yapılan en büyük Külliye konumundaki Nevşehir Külliyesi hakkında açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı, "Önceki dönem Belediye Başkanlarımızın temelini attığı, Marka şehrin gözbebeği olacak olan Nevşehir Külliyesinde ilk namazı çok geçmeden kılacağız insallah...Bu vesileyle hakkıyla çivi üzerine çivi çakandan Allah razı olsun..." dedi.

Arı, “Önümüzde bir cenaze var. Bu şehrin namusudur bu külliye. Bu hale getirildikten sonra, bu kadar masraf yapıldıktan sonra burayı böyle bırakmak doğru değil. Dolayısıyla biz hızlı bir şekilde ihtiyaç listesini ortaya çıkardık. Kendi imkanlarımızla, dostlarımızla bu ihtiyaçları gidereceğiz. İnşallah Rabbim bize belediye başkanlığı gibi onurlu ve gururlu görevi nasip ederse 2019 Ramazan ayında burada namaz kılmayı istiyoruz” dedi.

İçerisinde cami, konferans salonu, taziye evi, alimler misafirhanesi, imarethane, abdesthaneler ve Müftülük hizmet birimlerinin de yer alacağı külliyenin inşası 2019 baharına kalmış gözüküyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.