banner461
banner195

Nevşehir kurban kesim yerlerine uymayan yandı

Kurban komisyonunun belirlediği kurallara göre kurbanını kesmeyenler önemli miktarlarda cezai işleme maruz kalacak.

Nevşehir kurban kesim yerlerine uymayan yandı
29 Eylül 2014 Pazartesi 17:12

banner143
banner134

 Kurallara Uymayan Yandı

NEVŞEHİR(MHA) Kurban komisyonunun belirlediği kurallara göre kurbanını kesmeyenler önemli miktarlarda cezai işleme maruz kalacak.

Nevşehir Kurban Kesim Hizmetleri  Komisyonu, kurban kesimine uygun olmayan yerlerde kurbanların kesilmemesi ve kurban kesildikten sonra atıkların rast gele alanlara atılmaması konusunda vatandaşlardan daha duyarlı olması çağrısında bulundu.

Kurban Kesim Hizmetleri Komisyonu aldığı kararla  Kurban Bayramı'nda vatandaşların 2000 Evler Pazar Yeri, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yeni TOKİ Blokları Alışveriş Merkezi Yanı,  Nevşehir Ticaret Borsası Et Kombinası, Çat Yolu üzerindeki Ağaçpınar ve İstek Besi Çiftliği  ve Alacaşar yolu üzerindeki Başkınlar Besi Çiftliği’nde  kurban kesimi yapmalarına karar verildi.

Kurban Kesim Hizmetleri Komisyonu toplantısında Nevşehir belediyesi Zabıta  Müdürlüğü’nün yanı sıra, Nevşehir Sağlık Müdürlüğü ve Nevşehir Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından oluşturulacak denetim ekipleri tarafından Kurban Bayramı süresince sıkı bir denetim yapılmasının kararlaştırıldığı da  belirtilerek, vatandaşların  gelişi güzel alanlara  kurban atıklarını bırakmamaları çağrısında bulunuldu.

Söz konusu kararlara uymayan vatandaşlara Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerine muhalefetten idari para cezası verilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vatandaş - 4 yıl önce
ben oy veriyorsam sen bana ceza kesemezsin! bana ceza kes diye oy atmadın sana.