banner461
banner195

Nevşehir Mehmet Akif Ersoy Mahallesine 500 Metre Menfez Döşeniyor

Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde oluşturulan yeni yaşam alanında, yağmur ve kar sularının akışının daha düzenli hale getirilmesi amacıyla 500 metre uzunluğunda menfezin yapımı devam ediyor.

Nevşehir Mehmet Akif  Ersoy Mahallesine 500 Metre Menfez  Döşeniyor
18 Kasım 2014 Salı 16:58

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile işbirliği halinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi  ve  Çevresi  Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde oluşturulan yeni yaşam alanında, yağmur ve kar sularının akışının  daha düzenli hale getirilmesi amacıyla 500 metre uzunluğunda menfezin yapımı devam ediyor.

Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından   Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bir süre önce Nevşehir Belediyesi ile TOKİ işbirliğinde yapımı tamamlanan 419 konutun bulunduğu merkezin hemen altında başlatılan 500 metre uzunluğa sahip menfezin yapımının önümüzdeki günlerde tamamlanması planlanıyor.

Söz konusu bölgedeki dere alanının da ıslahına yönelik  ortaya konulan menfez yapımı ile yağmur ve kar sularının çevreye zarar vermeden Sümer , İbrahimpaşa ve Kıratlıoğlu mahallelerindeki menfezler yardımıyla Nar bölgesindeki dere yardımıyla Kızılırmak nehrine ulaştırılması planlanıyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ramazan - 4 yıl önce
öncelikle a'dan z'ye emeyi geçenlere teşşekkürler, allah hepsinden razı olsun.anahtar teslimi hakkında net bir bilgi yok.inşallah havalar iyice soğuk olmadan anahtar teslim ederler.