banner461
banner195

Nevşehir Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesinden Üniversitemize Ziyaret

Nevşehir Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek ve İçecek Bölümü öğrencileri Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini ziyaret etti.

Nevşehir Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesinden Üniversitemize Ziyaret
12 Mayıs 2014 Pazartesi 17:27

banner143
banner134

 Nevşehir Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi Rehberlik Öğretmeni Rıza Kafalı nezaretinde üniversitemize gelen Yiyecek ve İçecek Bölümü 2. ve 3. sınıf öğrencileri,  ilk olarak üniversitemiz ana yerleşke içerisinde yer alan Turizm Fakültesini ziyaret etti. Fakülte içerisinde bulunan derslikler ile uygulama alanlarını gezerek bilgilendirilen öğrenciler, daha sonra fakültenin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne geçerek öğrencilerin uygulama alanlarını yerinde inceleme fırsatı buldu.

Turizm Fakültesini ziyaretlerinin ardından bölgenin doğal güzelliğini yansıtan, mimari yapılarıyla  dikkatleri çeken yerleşke binalarımızı, sosyal tesislerimizi gezen öğrencilere;   bölüm ve programlar, öğrencilere sunulan imkanlar, gerçekleştirilen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Son olarak Üniversitemiz Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM) bünyesinde yer alan Uygulamalı Halk Bilimi Müzesini gezen öğrenciler, ziyaretlerinin ardından üniversitemizden ayrıldı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.