banner461
banner195

Nevşehir NESTEKS Arazisi Ne Olacak?

Bir dönem ilimizin bünyesinde en fazla işçi çalıştıran Tekstil Fabrikasını barından Sümerbank eski arazisinin alt bölümünün akıbeti ne olacak?. Arazi içerisinde bulunan bazı ağaçların sökülmesi, kırılması dikkatleri çekiyor.

Nevşehir  NESTEKS Arazisi Ne Olacak?
17 Haziran 2014 Salı 17:42

banner143
banner134

 NESTEKS Arazisi Ne Olacak?

NEVŞEHİR(MHA) Bir dönem ilimizin bünyesinde en fazla işçi çalıştıran Tekstil Fabrikasını barından Sümerbank eski arazisinin alt bölümünün akıbeti ne olacak?. Arazi içerisinde bulunan bazı ağaçların sökülmesi, kırılması dikkatleri çekiyor.

Sümerbank’ın kapatılmasının ardından ilimizde faaliyet gösteren NESTEKS firmasının da kapatılmasıyla iyiden iyiye atıl bir hale gelen, NevşehirBelediyesinin üst bölümünde Kültür ve Sanat Merkezi ile Kültür Parkı inşa etmesinin ardından alt bölümü bir türlü değerlendirilemeyen eski NESTEKS arazisinde ne yapılacağı tam bir muamma.

Kimilerine göre daha uzun süre bu şekilde kalabileceği belirtilen arazinin ne şekilde değerlendirileceğini hemen hemen herkes büyük bir merak içerisinde bekliyor.

Geçtiğimiz aylarda söz konusu arazinin Nevşehir Belediyesine geçeceğini söyleyen Başkan Hasan Ünver’in bu açıklamalarının üzerinden geçen sürede de eski NESTEKS arazisinde yağma devam etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yıldıray ödemiş - 4 yıl önce
ne mi olacak soleyım 5 ortak olarak alındı orası biride biz ve sit alanı yapılacak..ilerleyen zmanlarda
Avatar
Sit alanı? - 4 yıl önce
Yıldıray bey öncelikle hayırlı olsun.Ama bence sit alan kavramını yanlış anlamışsınız.siz aldıktan sonra sit alanı olacaksa paranız boşa gitmiş demektir çünkü sit alanına çivi bile çakılmaz,suçtur.
Avatar
Ali Baykara - 4 yıl önce @yıldıray ödemiş
yildiray bey diger ortaklar kimler ve biraz daha acik yazarmisiniz lütfen "sit" alani olacak derken ne demek istediniz? yani size kullandirilmayacakmi? neden ? aciklayinda hemsehriniz olarak bizde bilelim oranin en iyi sekilde degerlendirilmesi sehrimize arti deger olacaktir
Avatar
H.Hüseyin ULUÇAY - 4 yıl önce
bir zamanlar 550 ailenin ekmek kapısı olan güzelim sümerbank tekstil fabrikasını, özelleştirme bahanesiyle bu hale getirip mahvedenlere lanet olsun!
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
nevşehirin şu anda devlet hastanesi olan yerin üniversite hastanesi olacağı ve nesteks arazisi olan yerinde nevşehirin en merkezi ve en uygun arazisi olarak devlet hastanesi kompleksi olacağına dair duyumlarımız oluyorduem şehirde yaşayanlar için hemde ilçe ve köylerden gelecekler için en uygun yer olması sebebiyle bu yerin devlet hastanesi olacağı söylenmişti.....
Avatar
damat ibrahim paşa.. - 4 yıl önce @nevşehirli
bu araziye istimlak edilebilmiş mi kafadan konuşanlar var...orası ya park...ya okul yerleşkesi olur.hastane rantçı faizçilerin hayali,,sanayi bölğesinde olmaz zaten.seneye köy hizmetlerinin yerine modern 1000 yataklı hastane geliyor....üniversiteye tıp açılacak.....
Avatar
avanoslu - 4 yıl önce @nevşehirli
o seni hayalindeki rant mı atma orası kimlerin ,yandan sizlere bişey çıkmaz
Avatar
mahmut yanbasar - 4 yıl önce @H.Hüseyin ULUÇAY
kim bilir oranın eski halini şimdi