banner461
banner195

Nevşehir pazar esnafının yardımları Suriye Türkmenleri'ne ulaştı

Nevşehir Pazarcılar Odası tarafından Suriye'deki Türkmenler için gönderilen sebze ve meyveler İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla mazlumlara ulaştırıldı.

Nevşehir pazar esnafının yardımları Suriye Türkmenleri'ne ulaştı
10 Aralık 2015 Perşembe 15:13

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası tarafından Suriye'deki Türkmenler için gönderilen sebze ve meyveler İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla mazlumlara ulaştırıldı.


Suriye'de 5 yılı aşkın süredir devam eden savaş nedeniyle zor günler yaşayan Müslümanlar, dar günlerinde sınır komşuları olan Türkiye'den gelen gıda ve ilaç yardımlarıyla hayata tutunmaya çalışıyorlar. Özellikle son dönemde Rusya'nın yoğun bombardıman desteği ile zorlu bir sürece girilen Suriye'de kış mevsiminin de girmesiyle birlikte yaşam mücadelesi kat kat arttı.
Geçtiğimiz günlerde önemli bir yardımlaşma örneği sergileyen Nevşehir pazar esnafı sebze ve meyvenin yanı sıra kışlık giysiler ve kuru gıdadan oluşan yardım tırını İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla mazlumlara ulaştırmak üzere uğurlamıştı.


Nevşehir'den gönderilen ve pazar esnafının gayretleriyle hazırlanan yardım malzemeleri Suriye'deki Türkmenler'e dağıtıldı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.