banner461
banner195

Nevşehir Sanayisinde Korkunç Patlama

Nevşehir Yeni Sanayisi 13. Ek Blokta Madeni Kaynak Atölyesi Kaynakçı Mustafa nın iş yerinde BMC 827 marka bir kamyonun deposunu kaynatırken depoda bulunan solvet kimyasal maddeden kaynaklandığı belirtilen araç alev aldı bir kamyon ve bir araç çıkan patlama sonucu yandığı bildirildi.

Nevşehir Sanayisinde Korkunç Patlama
04 Haziran 2013 Salı 15:58

banner143
Nevsehir Sanayisinde Patlama...
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir Yeni Sanayi Sitesi 13.Ek Blokta Korkutan Yangın

Nevşehir Yeni sanayide makarna yüklü bir kamyon, yakıt deposunda yapılan kaynak sırasında alev alarak yandı.


 Nevşehir Yeni Sanayisi 6.Blokta Madeni Kaynak Atölyesi Kaynakçı Mustafa nın iş yerinde BMC 827 marka bir kamyonun deposunu kaynatırken depoda bulunan solvet kimyasal maddeden kaynaklandığı belirtilen araç alev aldı bir kamyon ve bir araç çıkan patlama sonucu yandığı bildirildi.

Nevşehir Yeni sanayide meydana gelen Olayla ilgili iki dükkanda maddi hasar meydana geldi ayrıca iki araç kullanılamaz hale geldi.

Patlamada herhangi bir Can kaybı ve yaralı yaşanmaması ise tek sevindiren taraftı...

Edindiğimiz bilgilere göre:
patlayan yanan aracın lastikleri Arka lastikler ısı ve yanmadan dolayı ardı ardına patladı,kamyon makarna yüklü yangının büyümesine sebeb olduğu bildiriliyor.
Yeni Sanayi Sitesi 13. Ek Blok'ta bulunan bir tamir atölyesinde bulunan 12 ton makarna yüklü kamyon, yakıt deposuna kaynak yapılırken alev alarak yanmaya başladı. Kısa sürede büyüyen yangın önce tamir atölyesine, ardından da park halinde bulunan iki araca sıçradı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Nevşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Yangının sıçradığı araçların LPG'li olması dolayısıyla çevrede geniş güvenlik tedbirleri alan itfaiye ekipleri, uzun uğraşlar sonunda yangını söndürmeyi başardı. Yangında kamyon kasasında bulunan makarnalar tamamen yanarken, park halindeki iki araç da kullanılamaz hale geldi. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Fotoğraflar yukarda videosu birazdan geliyor...

Kaynak: Hüdai Öz


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.