banner461
banner195

Nevşehir Sizi Hizmetlerinizle Hiç Unutmayacak Sayın Valim..!

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş'ın Manisa Valiliğine atanması Nevşehir de herkesimi üzdü...

Nevşehir Sizi Hizmetlerinizle Hiç Unutmayacak Sayın Valim..!
09 Mayıs 2013 Perşembe 13:00

banner143
banner134
HİZMETLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER SAYIN SAVAŞ...!
 13 Aralık 2010 tarihinde Nevşehire atanan Vali Abdurrahman Savaş 2.5 yıllık hizmet süresi içerisinde kabuğuna çekilmeden  Nevşehir'in gelişmesi ve kalkınması için yağun çaba sarfederek kısa sürede halkın sevgisini kazandı..FİB Haber Merkezi olarak Değerli  Valimize Nevşehirimize yaptığı tüm hizmetlerden dolayı teşekkür eder yeni görevinde başarılar dileriz.

Abdurrahman Savaş Nevşehir deki başarılı hizmetleriyle derece atlayarak bir anlamda Manisa ya atanması kendisi adına mutluluk verici ama kendisine iyice alışmış iken ondan ayrılmak hiçte öyle kolay olmayacak..

1964 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı.
 
   1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Eskişehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Yabancı dil eğitimi, mesleki eğitim ve yüksek lisans eğitimi için birer yıl süre ile İngiltere’nin Bournemouth ve Manchester şehirlerinde bulundu. İzmir Torbalı ve Kütahya Domaniç İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinden sonra 1990 yılından itibaren sırası ile; Mersin-Gülnar, Konya-Güneysınır Kaymakamlıkları, Bitlis Vali Yardımcılığı, Erzurum-Aşkale, Kayseri-Bünyan, Sakarya-Sapanca, Tekirdağ-Marmara Ereğlisi Kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 
 
   2003 yılında atandığı İçişleri Bakanlığı APK Kurulu Başkanlığı Daire Başkanlığı görevi esnasında insan hakları ve uluslar arası kuruluşlarla ilişkiler alanında çalıştı. Bu süre zarfında mesleki diğer konular yanında Avrupa Birliği Uyumu alanında yürütülen insan hakları konulu çalışmalara katıldı, projeleri koordine etti.
 
   2007 yılı Ocak ayında, İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi (DİAB) Daire Başkanı olarak görevlendirildi. Bu görevi sürdürdüğü 2010 yılı sonuna kadar Bakanlığın görev alanına giren konulara ilişkin AB üyelik süreci ve uyum çalışmalarını yürüterek Bakanlık içi ve diğer Bakanlık ve kuruluşlarla ortak çalışmaları koordine etti. Ayrıca, DİAB tarafından yürütülen veya koordine edilen AB projeleri ile İkili İşbirliği Projelerinde Proje liderliği, yürütme kurulu üyeliği yaptı. 13 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Nevşehir Valisi olarak atandı. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
murathan - 5 yıl önce
sayın valimize yeni görev yerinde başarılar dileriz.. ama sayın fib ajans yetkilileri şunu sormadanda geçemiyecem, şu ana kadar hangi valinin, nevşehire hangi hizmeti olmuş? nevşehir yararına hangi vali ne yapmış? belki ben bilmiyorum bi açıklanırsa nevşehir kamuoyuda öğrenir.. teşekkürler..
Avatar
ADAM GİBİ ADAM - 5 yıl önce
yolun açik olsun sayin valim tek kelime ile adam gibi adamdin!.. seni asla unutmayacağiz....
Avatar
kartal - 5 yıl önce
sayın valimize başarılar diliyoruz şunu yazmadan edemiyeceyim bende ögrenmek istiyorum nevşehirimiz dünyada eşi ve benzeri bulunmayan bir dünya harikası ve turistlik bölge için ne yapılmış ve kapadokyayı altını üsstüne getirenleri neden görmüyorlar acaba anlayamıyorum birde zengini değilde vatan daşların içine giripte dert lerini dinleseler ne güzel olurduı teşekürler fib haber merkezi
Avatar
allah yar ve yardımcın olsun - 5 yıl önce
evet seni unutmayacağız sayın valim yolunuz ve bahtınız açık olsun