banner461
banner195

Nevşehir TOKİ'de 4. Etap inşaat çalışmaları hızla devam ediyor

Nevşehir Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 4. Etap olarak yaptırılması kararlaştırılan 754 konutun inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

 Nevşehir TOKİ'de 4. Etap  inşaat çalışmaları hızla devam ediyor
20 Mart 2015 Cuma 22:19

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi’nin  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 4. Etap olarak yaptırılması kararlaştırılan 754 konutun inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Nevşehir’de  çağdaş ve modern şehir kimliğinin etkin şekilde  ortaya konulması  amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen  Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi  kapsamında  TOKİ ile  ortaklaşa,  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları , 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2600 hak sahibine dağıtılmıştı.

Projenin devamı niteliğindeki   754 konuttan oluşan  4.Etap yeni TOKİ konutlarının  yapımı,   Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde  halen devam ediyor.

 TOKİ  4. Etap konutlarının  yapımının   2016 yılında  tamamlanarak hak sahiplerine dağıtılması planlanıyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
HACI İSMAİL - 3 yıl önce
419 tokiden daire aldim illallah dedim yaw 1,5 seneye yakindir salliyorlar kura çektik ev yok anahtar aldik ev yok dairede bir çok eksik var ilgilenen yok 1 ayi geçti niye eksikler yapilmiyor diorum elektrik gelince diyor benim elektrikle ilgim yok elektriksiz yapilacak işler bunlar diorum melül melül bakiyorlar bu işler böyle olmaz haci abi allahtan korkun bellemişler ha bu gun ha yarin hep yalan.....
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
ne zaman teslimat bilginiz var mı
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
ne zaman teslimat bilginiz var mı
Avatar
... - 3 yıl önce
teslimat 2016 ocak. ama 2016 yazını bulur
Avatar
fib haber - 3 yıl önce
sayın fibhaber yönetimi bekdik mahallesine yapılacak 600 konuttan haber var mı? bununla ilgili bi haber yapsanız çok iyi olur yüzlerce aile bunu bekliyor.
Avatar
Mimar - 3 yıl önce
Her yeri TOKİ yapmaya gerek var mı bunu da bir düşünmek gerekiyor sonuçta buranın da bir tarihi var!
Avatar
kara mustafa - 3 yıl önce
sayın belediye başkanımızdan allah razı olsun ev sahibi olduk bide 419 konutların yol park yeşil alan yaparsa işi güçü ras gelsin dualarla