banner461
banner195

Nevşehir Uygulama Merkezi

Türkiye’nin Montessori mimarisi ilkelerine göre inşa edilen ilk anaokulu olma özelliğini taşıyan Nevşehir Uygulama Merkezi, yüksekokulun tecrübeli...

Nevşehir Uygulama Merkezi
05 Ocak 2018 Cuma 11:34

banner143
banner134
Türkiye’nin Montessori mimarisi ilkelerine göre inşa edilen ilk anaokulu olma özelliğini taşıyan Nevşehir Uygulama Merkezi, yüksekokulun tecrübeli akademik kadroları ve sertifikalı eğitmenleri ile yüksek standartta, İngilizce eğitimi ile desteklenmiş, Montessori eğitim programıyla hizmet vermektedir.
100 yılı aşkın süredir, 76 ülkede binlerce okulda  uygulanan  Montessori Eğitim Metodu, çocuğun kişiliğini geliştirmeyi hedefler. Çocuklar bu metodla, karmaşık dünya ile başa çıkma becerilerini geliştirir, özgüven kazanır. Eğitim, hedef belirleme ve hedefe yönelme, karar verme ve uygulama, bağımsızlık, güçlü konsantrasyon ve saygı ilkeleri üzerine kurulmuştur. ABD’de 4,500, tüm dünyada ise 30,000 civarında Montessori okulu bulunmaktadır.
Kapadokya MYO Çocuk Gelişimi Programının ikinci uygulama merkezi olan ve Nevşehir Belediye Başkanı, Sn. Hasan Ünver’in katkılarıyla kurulan, Nevşehir Uygulama Merkezi, 1000m2 kapalı, 1000m2 açık alanı, üç adet özel Montessori eğitim sınıfı ile yaklaşık 100 öğrencilik kapasiteye sahiptir.
Kapadokya Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri de, Nevşehir Merkezimizde uygulama eğitimi almak

talar. Geleceğin öğretmenleri, bir yandan gençlik enerjileri ile neşeli, mutlu, huzurlu bir anaokulu ortamı yaratılmasına katkıda bulunmakta, bir yandan da ileride Türkiye’nin dört bir yanına yayacakları Montessori eğitim metotlarını öğrenmekteler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.