banner461
banner195

Nevşehir'de Asker Arkadaşlarını Dolandıranlar Yakalandı

Nevşehir'de Geçtiğimiz hafta meydana gelen olayda, Asker Arkadaşını Dolandıran 2 kişi, Niğde'de Yakalandı.

Nevşehir'de Asker Arkadaşlarını Dolandıranlar Yakalandı
21 Aralık 2015 Pazartesi 22:19

banner143
banner134
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Nevşehir 350 Evler Mahallesinde ikamet eden bir şahıs, asker arkadaşı olduğu belirtilen kişiler tarafından dolandırılarak 20 Bin TL si alınmıştı.

Niğde’de ellerinde bulunan büyük altınları çıra ile yakarak eski hale getiren 2 kişi, Nevşehir'le birlikte bir çok şehir'de aynı tür yöntemle en yakın arkadaşlarını dolandırdıkları ortaya çıktı.

Niğde'de , Nevşehir'de ve çeşitli illerde define altını buldukları yalanıyla en yakın arkadaşlarından nakit para alıp define altınlarına ortak olmalarını isteyen 2 kişi, Cumhuriyet altınını çıra ile yakarak eski hale getirerek define altını bulduklarını söyleyerek bir çok kişiyi hatta asker arkadaşlarını bile dolandırdılar.

Bu olay sonrası Emniyet Müdürlüğüne müracaatta bulunan çok sayıda kişinin ihbarıyla çalışmalara başlayan Nevşehir ve Niğde Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık büro amirliği ekipleri, Kömürcü köyünde ikamet eden D.K. ve M.K.’yı yakaladı.

Şahısların Evlerinde ve arabalarında yapılan aramada 112 adet Cumhuriyet altını çıkarken, sahte kimlik, altınları eski hale getirmeye kullanılan çıra ve 6 bin TL para ve asker arkadaşlarının cep telefonu numaralarının bulunduğu liste ele geçirildi.


Zanlıların verdiği ilk ifadelerinde dolandırma yöntemlerini itiraf ederek suçlarını kabul ettiler. Sorgulama sırasında D.K.’nın 5 ayrı suçtan 6 yıl hapis cezası ve halen cezaevi firarisi olduğu belirlendi.


Ayrıca zanlılar bu tür yöntemle bir çok ilde bir çok kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı.


Mahkeme ye çıkarılan şahıslardan D.K. tutuklanırken, suçunu itiraf eden M.K. ise serbest bırakıldığı bildirildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.