banner461
banner195

Nevşehir’de başıboş köpekler korkutuyor!

Nevşehir'de gruplar halinde dolaşan başıboş köpekler, vatandaşları korkutuyor.

05 Ocak 2015 Pazartesi 11:18

banner143
banner134
Başıboş köpekler Nevşehir halkını tedirgin ediyor, aileler çocuklarını okula yada sokağa oynamaya göndermekten korkar oldular.

Nevşehir'de gruplar halinde dolaşan başıboş köpekler, vatandaşları korkutuyor.

Nevşehir caddeleri, özellikle 2000 Evler mahallesi sabahın erken saatlerinde boşıboş köpeklerin istilasına uğruyor.Vatandaşlar da köpeklerle ilgili önlem alınmasını istiyor. Köpekleri görünce yollarını değiştirdiklerini belirten vatandaşlar, başıboş köpeklerin okul giriş ve çıkışlarında çocuklara zarar vermelerinden korktuklarını ifade etti.

Nevşehir de başıboş gezen köpeklerin bir an önce çaresine bakılmasını isteyen aileler tedirgin vaziyetteler...

Konuyla alakalı FİB Haber Merkezimize mesaj atan aileler ve esnaflar sokak köpeklerinden rahatsız olduklarını ve yetkililerin bir an önce tedbir almalarını istiyorlar.

Aileler çocuklarını sabah okula gönderirken korkarak gönderdiklerini ve sokağa oyun oynamaya çıkartamadıklarını, esnaflar ise “köpeklerin dükkanların önündeki çöp kovalarını sağa sola saçtıklarını ve müşterileri tedirgin ettiklerini belirtiyorlar.

FİB Haber Merkezi olarak Yetkilileri göreve davet ediyoruz .... ! 

İşte FİB Haber'e gelen o ihbar;

Merhaba FİB Haber...Ben ....... Size bir konu hakkında görüntü atacağım.Bizim mahallemizde fazla bir şekilde başı boş köpekler bulunmakta. Mahalleli olarak rahatsız oluyoruz.Adres olarak 2000 evler Mahallesi Nevkent yapı kooperatiferi park alanı.
İlgili kişilere duyurmanızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler FİB Haber.Com ekibine selamlar...

Özellikle 2000 Evler Mahallesinde başıboş köpekler vatandaşı tedirgin ediyor ...!


Son günlerde 2000 Evler Mahallesi TOKİ Blokları çevresinde birden artış gösteren başıboş köpekler sokak ve caddeleri adeta işgal etti.

TOKİ İş Merkezi'nin bahçesinde sürü halinde dolaşan köpekleri gören çocuklar ve yetişkinler tedirginlik yaşıyor. Nevşehir Belediyesi'nin Alo 153 Çağrı Merkezi'ne de sık sık ihbar edilen köpeklerin başka bir şehirden veya ilçeden toplanan ve sözkonusu mahalleye yakın bir alana bıraklan köpekler olabileceği belirtiliyor.

Daha öncede farklı yerlerden toplanan sokak köpekleri Sulusaray Yolu'ndaki boş araziye bırakılmış, kısa süre içinde 2000 Evler Mahallesi'nde yine aynı görüntülere neden olunmuştu...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kelami uğurlu - 3 yıl önce
bu görüntüler yüzde biri bunlara önlem alınmalı sanırım sorumlular görevini yapacaktır
Avatar
mağdur - 3 yıl önce
fib haber bu haberi yaptığınız için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum bu konudan bizde rahatsızız özellikle sabahları toplu gurup halinde gezen başı boş köpekler insanları korkutuyor kocaçaydaki bu şafak büfe üzerindeki ferah kentte oturuyoruz ve sabah işe güce giderken çocuklarımızı okula yollarken korkuyoruz yetkilililerin bu konuyla ilgilenmeleri ricamız olur saygılarımla...
Avatar
venessa - 3 yıl önce
herkes aynı şeyden şikayetçi ama hiç kimse çözüm odaklı değil,seçim zamanlarında herkes güzel oy talep ediyor ama hiç bir belediye bi hayvan barınağı kuramıyor .ha haklarını yememek gerek bir kaç belediye bunu başardı kurdu ama hayvanlar açlıktan birbirlerini yedi.lütfen elimizi biraz vicdanımıza koyup konuşalım.hayvanlar hiç kimsenin eğlencesi değil,heleki çocuklarınızın oyuncağı hiç değil.bakamayacağınız hayvanı almayın.turizm bölgesindeyiz,bir çok işletmenin bulunduğu bi şehirde yaşıyoruz .büyük otellerin ve büyük restaurantların bulunduğu bir ildeyiz ama bir barınak açıp hayvanları koruma altına alamıyoruz..
Avatar
madur2 - 3 yıl önce
Uçhisar kasabası atatürk bulvarında arka sokaklarda da çok kopek var gecen hafta üstüme saldırdılar lütfen bi çare bulun
Avatar
MAHIR GEZMIS - 3 yıl önce
cozum bulunamaz bu soruna ya kisirlastilacak ooda cok zor nereye korunacak tek cozum oldurulecek
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
belediyeye birçok kez şikayette bulundum ama hiç bir şey yapılmıyor ragıp üner mah. göbekli mevkiinde 15 20 tane köpek grup halinde insanları rahatsız ediyor yetkililer bir an önce tedbir alsın
Avatar
burak - 3 yıl önce
gerçekten çok önemli bir konuya değinmişşiniz fib haber. köpekler çoğaldı ama ne yazıkki hayvan hakları korumasında. bu köpeklere yapılan barınak rehabilitasyonlu barınak olması şartı var diye duymuştum bununda maliyeti 3 milyon tl civarında heralde belediyeler o yüzden yapmıyorlar..
Avatar
bekır - 3 yıl önce @venessa
hayvan barınağı var