banner461
banner195

Nevşehir'de Ekmek İsrafı Masaya Yatırıldı

Türkiye genelinde başlatılan ve Nevşehir'de de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından desteklenen "Ekmek İsrafını Önleme" kampanyası bilgilendirme toplantısı Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Nevşehir'de Ekmek İsrafı Masaya Yatırıldı
02 Nisan 2013 Salı 17:43

banner143
banner134

 Toplantıya Vali Abdurrahman Savaş'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katldı.

 

    Vali Savaş toplantıda: "Ekmek bizim kültürümüzde en temel besin kaynağı. Hatta daha geniş bir anlam yüklemişiz ve ekmek bizim için bir nimet olmuş. Ekmek israfı elimizdeki kaynakları savurgan kullanmanın sembolü. Dilerim bu gibi kampanyalar sayesinde ekmek ile beraber diğer gıda tüketim maddeleri, zaman, güven, gibi şeylerin israfını da önlemek için adım atarız" diye konuştu.

 

    Konuşmaların ardından Nevşehir'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından

fırıncı, bakkal, pastaneci ve pideci esnaflara ve bu esnafların yanlarında çalışan personellere yönelik olarak düzenlenen hijyen

eğitim seminerini tamamlayan 150 kişiye sertifikaları verildi.

 

    Program sonunda katılımcılara bayat ekmeklerden yapılan yemek, tatlı ve pastalar ikram edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.