banner461
banner195

Nevşehir’de Genç Kadın Çiftçilerin Eğitimi Başladı

İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve KOSGEB arasındaki protokol ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Nevşehir’de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başladı.

Nevşehir’de Genç Kadın Çiftçilerin Eğitimi Başladı
16 Nisan 2018 Pazartesi 16:50

banner143
banner134

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması amacıyla 2015 yılında “kadın çiftçiler yayım projesi”  Kapsamında “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı” başlatıldı. Bu program 2018 yılında seçilmiş 29 ilde “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan genç kadınlara yönelik gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda; İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve KOSGEB arasındaki protokol ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Nevşehir’de gerçekleştirilmesi planlanan,  “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” 16.04.2018 tarihinde başladı.

Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde, AHİKA İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Birim Başkanı Hatice Arslan tarafından verilen ve 4 gün sürecek eğitimlerin ikincisi; 24 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.