banner461
banner195

Nevşehir'de İmam Hatip Ortaokulları Binasına Kavuşamadı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 4+4+4 eğitim sistemi ile beraber İmam Hatip Orta Okulları'nın eğitim öğretim faaliyetine başlamasına rağmen hala kendi binasında eğitime başlayamadığını söyledi.

Nevşehir'de İmam Hatip Ortaokulları Binasına Kavuşamadı
28 Mayıs 2014 Çarşamba 12:38

banner143
banner134

 Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 4+4+4 eğitim sistemi ile beraber İmam Hatip Orta Okulları'nın eğitim öğretim faaliyetine başlamasına rağmen hala kendi binasında eğitime başlayamadığını söyledi.İmam Hatip Orta Okullarının şu an itibari ile 75.Yıl Ortaokul binası ile Yunus Emre İlkokulu bünyesindeki sınıflarda ders işleyebildiğini kaydeden Uğur “ 2000 Evler İmam Hatip Ortaokulu ile Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu aradan iki yıl geçmesine rağmen bir türlü binalaşamamıştır. İlgili okullarda öğrenim gören öğrenci ve velileri şaşkınlık içinde “ Nevşehir’de bir İmam Hatip Ortaokulu binası yapılamadı, buna anlam veremiyoruz” derlerken, “okulların binalaşmasını kim ya da kimler önemsemiyor veya engelliyor” sorusuna cevap aradıklarını belirtiyorlar” dedi. 

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi olarak İmam hatip Ortaokul binası sorununu önemsediklerini kaydeden Uğur, bu durumun il merkezinde iktidarın ve yüce dinimiz üzerinden nemalananların ayıbı olduğunu vurguladı.

Nevşehir’de konuştukları zaman mangalda kül bırakmayanlar bulunduğunu ileri süren Uğur şöyle konuştu “2013- 2014 eğitim öğretim yılı bitmek üzere ve 2014- 2015 eğitim öğretim yılının başlamasına da 3,5 ay var. “Bu ilin vekillerine, İmam Hatip çıkışlı yöneticilerine, İmam Hatip bizim her şeyimiz” diyenlere sesleniyoruz. İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine ve velilerine vereceğiniz bir cevap olmaması ve onlara 2014- 2015 Eğitim Öğretim yılında kendilerine ait bir Okul binası yapamamanız hali üzücü olma birlikte, samimiyetin de ölçüsü olsa gerek diyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Geç bunları - 4 yıl önce
sayın uğur imam hatip ortaokulu binası yapılacaktır mutlaka ama, eğitimde bir aksama var mı? yok ilimizin çeşitli ilçe ve beldelerine bina yapılıyor, vakti gelince buralara da yapılır inşallah. bu yorumu yazan ben imam hatip lisesi mezunuyum bunu belirtirim. kendine göre gündem oluşturmaya çalışıyorsun.
Avatar
hemen - 4 yıl önce
mustafa uğur da olmasa bu ilde verilen sözler , yapilamayan işler gündeme gelip hizlanmayacak , sağolasin başkan bir başliği daha nevşehir gündemine attiğin için ,
Avatar
İNSANLIK... - 4 yıl önce
imam hatip ortaokulu yeni binasini beğenmediki bir türlü...olan orda okuyan çocuklara oluyor..ortaokula giden çocuklarin bazilar 35 kişilik siniflarda eğitim görüyoru..imam hatip çocuklari malesef 17 kişi oturuyor.gelde burda kul hakki arama...
Avatar
Eli Boş - 4 yıl önce
şu eli boş eğitimcilerin müteahhitlik ve siyaseti bıraktıklarını görebilecek miyiz? imam hatip binası ile ilgili tafsilatlı bilgileri üyeniz y.a ile r.k dan öğrenebilirsinizi
Avatar
milliyetci muhafezakar - 4 yıl önce
İmam hatip okullarını istiyomuş gibi görünme başkan partin 4+4+4 yasasının komisyonda tartılısırken partin yani mhp ne (komisyon üyeleri) oy verdi tabiki red
Avatar
bir imam hatipli - 4 yıl önce
başkanım imam hatip okullarını herzaman halk yaptı bu konuda daençok gayreti senin karşılarında durduğun insanlar gösterdi.. sana bir teklifim var.. madem bu okullar kendi binasına taşınamadı varmısın yetkili sendika olarak bu okullardan birisini yapı verip o çocuklara hediye etsenizde rahat rahat kendi binalarında eğitimlerini yapsalar... hı... nedersin..?
Avatar
yok 17 kişilik sınıf - 4 yıl önce @İNSANLIK...
insanlık kardeşim, bi zahmet sınıfları dolaşırsan 17 kişilik sınıflarımız yok. yangın çıkışından öğrencilerimiz inip çıkıyor 400 öğrenci 4 ve 3 . katı kullanıyor. 5. ve 6. sınıf öğrencileri. bu öğrencilere reva mı lütfen ortak bir akıl.
Avatar
Uğursuz - 4 yıl önce
yarın rüyanda dahi göremediğin imam hatip binaları dikilince sende bi tebrik duygusu oluşur mu acaba ezikliği bi bırakın artık savundugunuz ideolojiden de yoksunsunuz artık amaç muhalefet ve bunun için ideolojinizide yok sayıyorsunuz..