banner461

Nevşehir'de okul müdürü darp edildi

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba kasabası Kazım Karabekir Ortaokulu'nun Müdürü İmdat Berk'e yine aynı Okulda sınıf öğretmeni darp ettiği iddiasıyla hastaneye kaldırıldı. Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, olayı kınadı.

banner503
Nevşehir'de okul müdürü darp edildi
07 Ocak 2016 Perşembe 01:17

banner143
Nevşehir'de okul müdürüne darp
İlgili Galeriye Git
banner134
İddialara göre, Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Kalaba Beldesinde bulunan Kazım Karabekir Ortaokul Müdürü İmdat Berk öğretmen tarafından darp edildi.


Edinilen bilgilere göre, Yapılan İddialarda, Nevşehir’in Avanos ilçesi Kalaba Beldesinde bulunan Kazım Karabekir Ortaokul Müdürü İmdat Berk okulda bulunduğu sırada aynı kasabada başka bir okulda görev yapan Memiş Bülbül isimli öğretmen tarafından darp edildi. Öğle saatlerinde meydana gelen olayda okulda bulunan kalorifer kazanının kontrol etmekte olan okul müdürü İmdat Berk o sırada başka bir okulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Memiş Bülbül isimli öğretmenin saldırısına uğradı. Okulda bulunan diğer öğretmenler ve görevliler tarafından çıkan kavgada darp edilen okul müdürü Berk, Nevşehir Devlet Hastanesine getirildi.


Nevşehir Türk Eğitim Sen Nevşehir İl Temsilcisi Mustafa Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Nevşehir Devlet Hastanesinden tedavi altına alınan okul müdürü İmdat Berk’i ziyaret etti.


Eğitim Bir Sen Nevşehir İl Temsilcisi Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada şiddetin her türlüsünü kınıyoruz dedi. Özdemir, ‘’ Gerçekten eğitim camiasına adına çok üzücü bir durum. Avanos ilçesine bağlı Kalaba Kasabasında bulunan Atatürk İlkokulu öğretmeni ve aynı zamanda Türk Eğitim Sen Avanos ilçe temsilcisi olan bir öğretmen aslında derste olması gereken bir saatte okulunu terk ederek Kalaba Kazım Karabekir Ortaokuluna geliyor. Ve orada okul müdürünü yakalıyor. Ve darp ediyor. Okul müdürü arkadaşımız şuanda müşahede altında tedavi devam ediyor. Olay saat 14.40 saatlerinde olmuş olmasına rağmen halen bu saatte doktorlar tarafından müşahede altında tutuluyor. Arkadaşımızın hayati tehlikesinin bulunmamakla beraber çeşitli yerlerinden fiziki darp edilmiş durumadır. Bu insanlar kendilerini hem eğitim camiası adına hem sendikal çalışmalar adına iş yaptıklarını zanneden adamlar. Gerçekten çok üzücü esef verici bir durum. Öğretmenlere yapılan şiddeti biz kınıyoruz ama öğretmenin öğretmene yapmış olduğu şiddetin  hiç izahı yok. Bunun herhangi bir şekilde açıklaması da yok. Bunu nefretle kınıyoruz. Mutlaka olayın bir sendikal mücadele olduğu açık gibi duruyor. Bir öğretmen arkadaşını savunmak adına bu saldırıyı yaptığını düşünüyoruz. Ama bir sendika temsilcisinin hele hele Kamu Sen gibi kendisini her yerde eğitimin bir parçası olarak lanse eden bir sendikanın temsilcisinin böyle bir tavır içerisinde olması gerçekten bizleri üzmüştür. Okul müdürü arkadaşımızın gerçekten psikolojisi iyi durumda değildir. Psikolojik bir travma geçiriyor. Çünkü olay hem öğretmenlerin hem de  öğrencilerin gözü önünde cereyan etmiş. Gerçekten eğitim camiası adına çok üzücü bir durum’’ diye konuştu.
Öğretmen tarafından darp edilen okul müdürünün ise polise şikayetçi olduğu öğrenildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.