banner461
banner195

Nevşehirde Özel İnsanları Yemekte Bir Araya Getirdi

Nevşehir GÖRBİR Şubesi Özel İnsanları Yemekte Bir Araya Getirdi.

Nevşehirde Özel İnsanları Yemekte Bir Araya Getirdi
16 Mayıs 2017 Salı 15:13

banner143
banner134
Nevşehir GÖRBİR Şubesi tarafından Topuzluhan Restaurant’ da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle özel insanlara yönelik “Gelin Engelleri Beraber Aşalım” temalı yemekli program düzenlendi.

Düzenlenen Programa, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ,Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Ziyaddin Cavlak, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Yardımcısı, Nevşehir İl Defterdarı Orhan Taş, Nevşehir Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener,  Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, NEVESOB Başkanı İsmail Ördü, Nevşehir Kanaat önderlerinden Cemil Usta, İHH Nevşehir Dernek Başkanı Baki Öncel , Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, Kapadokya Hastanesi Başhekimi Dr.Fatih Yakut, İş Adamları Ultaş Dirlik, Hüseyin Karataş, Cemil Çöloğlu ile çok sayıda STK temsilcileri, özel rehabilitasyon merkezi temsilcileri ve engelleri aşan özel insanlar ile aileleri katıldılar.

Nevşehir GÖRBİR Şubesi tarafından gerçekleştirilen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Yemekli programı GÖRBİR Dernek Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut KEMİKKIRAN Hocanın yemek duası ve selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra GÖRBİR Şube Başkanı Erol Mutlu yaptığı konuşmasında, “Engelliler haftasında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoum. Bizleri sadece bu gün değil her gün , sadece bu hafta değil her hafta ve her defasında sabahın şafak vakti makamlarında ağırlayıp her defasında bizi boş çevirmeyip tüm Engelli dostlarımız adına bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen, Belediye Başkanımız Hasan ÜNVER’e, Nevşehir Milletvekillerime ve Sayın Valim İlhami Aktaş’a huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve buradan tüm engelli kardeşlerimiz 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyorum.” dedi.

“Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok”
Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ de konuşmasında; “Bu günü özel kılan şey aramızdaki ÖZEL İNSANLARIMIZ…. siz değerli özel insanlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz  “Şunu her zaman böyle bilmenizi istiyorum ki Biz Nevşehir Milletvekilleri olarak her zaman sizlerin yanınızdayız.
Sizleri ve yaşadıklarınızı çok iyi biliyor ve anlıyorum. Zira benimde iki kardeşim sizler gibi özel insanlardı. Elhamdulillah AK Parti hükümeti olarak iktidarımız süresince her zaman Özel insanlarımızın sesi olmaya gayret gösterdik her zaman yanlarında olduk olmaya da devam ediyoruz. Bu arada unutmadan sizleri huzurunda Görbir derneğimize de ilimizin aktif ve başarılı çalışmaları içinde ayrıca teşekkür ediyor ve kutlurum. Sizlerle birlikte olmanın onurunu yaşıyor Özel insanlarımızın bu özel günlerini kutluyorum dedi.

Açıkgöz,Özel insanlarımız için yapmış olduğumuz çalışmalar sadece fiziki çalışmalar değil aynı zamanda gönül çalışmalarıdır. Sizlerle hasbihal etmek dertlerinizle dertlenmek, gönüllerinize girmek; temel gayemiz budur. Hepimizde biliyoruz ki hayatı paylaşmak için engel yok. Sizler de ailelerinizle yada çalıştığınız kurumlarınızda görevlerinizi en iyi şekilde yerine getiriyorsunuz. Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimizin iş ve aile hayatlarıyla sosyal yaşama bağlılıklarını artırma noktasında farkındalık oluşturmaya da çalışıyoruz. İnşallah daha nice sağlıklı, mutlu, huzurlu günlerde bir araya geliriz.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.