banner461
banner195

Nevşehir'de Spora Güneş Doğdu

Nevşehir’i çeşitli spor dallarında başarıyla temsil ederek birçok uluslar arası kazanımlar elde eden sporcularımız yıllardır sponsor arayışı içindeydi. Hatta sponsor bulunamadığı için Genç Olimpiyatlar’da derece yapan bazı başarılı isimler de spor hayatlarına son vermek zorunda kalmıştı.

 Nevşehir'de Spora Güneş Doğdu
26 Mayıs 2014 Pazartesi 18:32

banner143
banner134

 Nevşehir'de Spora Güneş Doğdu

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’i  çeşitli spor dallarında başarıyla temsil ederek birçok uluslar arası kazanımlar elde eden sporcularımız yıllardır sponsor arayışı içindeydi. Hatta sponsor bulunamadığı için Genç Olimpiyatlar’da derece yapan bazı başarılı isimler de spor hayatlarına son vermek zorunda kalmıştı.

Nevşehir’de bu yürek sızlatan durumu bertaraf etmek için kolları sıvayan  İstanbul’un tanınmış hukukçularından Avukat Hüsnü Güneş, başarılı sporculara sponsor desteği sağladı.

Olimpiyatlar’da atletizm dalında Dünya 2.’nciliği, Balkan Şampiyonluğu, Avrupa ve Türkiye Şampiyonlukları elde eden Nevşehir Atletizm ve Boks takımı başta olmak üzere çeşitli branşlarda ilk etapta 10 sporcuyu sponsorlarıyla buluşturdu.

Kişi başı 1.000 TL teşvik ödemesi yapılan sporculara ayrıca Avrupa şampiyonluklarında 15.000 TL, Dünya şampiyonluklarında ise 25.000 TL ödüllendirme yapılacağı da belirtildi.

Bu kapsamda,  Dedeman Otel’de sporcularla bir araya gelen Av. Hüsnü Güneş ve İşadamı Erkin Ersoy,   spora ve sporculara destek olmak için çeşitli branşlarda Türkiye ve Dünya dereceleri yapmış sporcu ve antrenörleriyle kahvaltıda buluştu.

Avukat Hüsnü Güneş, atletizm, boks ve taekwondo branşlarında ilk etapta 4 sporcuya da daimi sponsor olacaklarını belirterek, sözleşmeye sporcuların eğitimine de katkı sağlamak adına eğitimde de başarı şartı koyacaklarını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.