banner461
banner195

Nevşehir'de Yağmur Duası

İlimiz Nevşehir de beklenen yağışların olmamasından dolayı Nevşehirliler yağmur duasına çıktı.Nevşehir de ki yağmur duasına 1000 kişiyi aşkın vatandaş katıldı.

Nevşehir'de Yağmur Duası
25 Nisan 2014 Cuma 12:40

banner143
Nevşehir de Yağmur Duası Yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

Cuma namazı sonrası Nevşehir merkez Alacaşar yolu üzeri zahire pazarında Nevşehir Ticaret Borsası öncülüğünde Zahire Pazarından hayırsever esnaflarımızın katkı ve destekleriyle düzenlenen yağmur duasına, Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş,Borsa yönetim kurulu üyeleri,Nevşehir Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit İnce,Nevşehir TKDK Müdürü Murat Asiltürk,Nevşehir Gıda Tarım Hayvancılık İl müdürü Okan Yılmaz,Nevşehir İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Özgün,Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk,Nevşehir İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu,Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş,NTSO Başkan Vekili M.Ali Öbekli,Yüksel Babaoğlu,Ömer Güçlü,Habil Uluer,Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Üyeleri,İşadamları Musa Ertaş,Ahmet Avlanmaz,Sacit Uzer,Tuncer Gök,Bekir Paslanmaz,Eski Kırşehir AK Parti Milletvekili Cafer Güneş, Nevesob Başkanı İsmail Ördü,Nevşehir Karasörcüler ve Marangozcular odası Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz,Nevşehir Esnaf odası Başaknı Nazif Çalışkaner,Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen,Zahire pazarı esnafları ve AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz'ün yanı sıra çok sayıda çiftçi katıldı.


Hafız Mahmut Kemikkıran hocamızın Kuranı Kerim okuması ve Nevşehir İl müftüsü Yakup Öztürk ün Yağmur duası ile yaklaşık 1000-1500 kişi amin diyerek dualar ettiler.

Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından katılımcılara dua ile ilgili bilgi verildi. Tekbirler eşliğinde kurban kesiminin ardından ise yağmur duası yine Müftü Öztürk tarafından yapıldı. Öztürk, duasında, "Senden yağmur bekliyoruz, yağmur istiyoruz. Yarabbi; topraklarımız ihtiyacı olan yağmuru henüz bulamadı, susuz kalma tehlikesi ile karşı karşıyayız. Sevgili Peygamberimizin sünnetine uyarak yağmur duasına çıktık ne olur dualarımızı kabul eyle" dedi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olduğunu belirten 1000-1500 kişilik kalabalık bir Nevşehirli grup, hep birlikte yağmur yağması için dua ettiler. Bölgeye yaklaşık 8 aydır doğru dürüst yağmur yağmamasından yakınan çiftçiler, mevsimin kurak geçtiğini söylediler.

Son yılların en kurak mevsiminin yaşandığını kaydeden Nevşehir ticaret Borsa Başkanı İbrahim Salaş, "Her canlının suya ihtiyacı var. İlimize 8 aydan bu yana toprağı doyuracak yağmur yağmadı. Bu yıl mevsim kurak geçtiği için çiftçimiz ektiği hububatı sulayamıyor bizde bu yüzden Yağmur duası tertip ettik. Tek Sığınılacak limanında Rabbime sığındık." dedi.

Salaş Yağmur duasının sünnet olduğunu ve Peygamber Efendimiz 'in (SAV) de kurak dönemlerde yağmur duası yaptığına işaret etti.
Dualar sonrası yemekler yenilirken Gök gürüldedi...

Yağmur duasının ardından katılımcılara Yemek verildi. Yemekler yenilirken gök gürültüsü duyuldu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selim hır - 4 yıl önce
önümüzde büyük kıtlıklar var bizler düzelmedikçe çok büyük imtihanlar bizi bekliyor.yazıkk...
Avatar
has - 4 yıl önce
sabahtan akşama kadar lanet yağan bir memlekete yağmur beklerken taş yağdı başımıza yağmur derken don oldu. faiz yalan hırsızlık yolsuzluk bir yaşam biçimi oldu memleketimde
Avatar
hasan - 4 yıl önce
yağmur duası ayakta ve allahın huzurunda pişmanlık içinde edilir..
Avatar
hayret - 4 yıl önce
protokole bakarmısınız nekadar para babası nekadar hak hukuk bilmeyip işçisinin hakınnı yiyip allahın yasak ettiği şekilde ticaret yapanlarla dolu banklardan hiç çıkmayıp işi para .... ticareti yapanlar.neyse allahım diğer garibanlarım yüzüne baksın protokol reklam için orda yağmur bulutları baya toplanmıştı ama ne hikmetse geri dağıldı allah hayırlısını versin
Avatar
milliyetci muhafezaka - 4 yıl önce
Tefeciliği bırakın
Avatar
murat - 4 yıl önce
nefesler ne kadar kuvvetli ise 2 dakika 15 saniye yağmur yağdı. gavur i̇zmir de aziz kocaoğlu bile duaya çıksa en az 5 saat yağmur yağdırır.
Avatar
ALLAH EN İYİSİNİ BİLİR - 4 yıl önce
dün yapılan yağmur duasından saora bulanık olan hava açıldı yağacaksada yağmur yağmadı bundada bir hayır vardır belkşde millet oraya dua için değil yemek için gittiler bunu allah bilir memlekette faiz - zina sahtekarlık almış başını gidiyor hakkımızda hayırlısını versin rabbi̇m
Avatar
Nurat Güneş - 4 yıl önce @hasan
yapılan yorumların hiç birisine katılmıyorum. yağmur doğa olayıdır. izlerin söyledikleriniz doğruysa eğer tefecilik zina kara deniz bölgesin de ak deniz ege bölgesinde de var. ama oralara sürekli yağıyor. kendimizi kandırmayı bırakalım allah in verdiği kizilirmak gibi imkanlar kulalanalim yağmur duasi yapmak yerine şükür duasına çikalim.bu konuda en büyük görev de sayin siyasilere ve devlet büyüklerine düşüyor. saygilar...