banner461
banner195

Nevşehir’de yeşil alan miktarı dünya kriterlerinin üzerine çıktı

Şehir merkezinde yeşil alanların artırılmasına yönelik olarak Nevşehir Belediyesi’nin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Nevşehir’de yeşil alan miktarı dünya kriterlerinin üzerine çıktı
18 Temmuz 2016 Pazartesi 09:27

banner143
banner134
Her yıl yenisi eklenen çocuk oyun alanı ve dinlenme parkları başta olmak üzere şehrin farklı noktalarındaki refüjlerin yeşillendirilmesine yönelik girişimlerle Nevşehir, kişi başına düşen yeşil alan miktarını 9 metrekare olarak belirleyen Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun kriterlerini de aştı. Nevşehir’de yapılan yeşillendirme çalışmaları, 2004 yılı başında 7.2 olan kişi başına düşen yeşil alan miktarı, 2016 yılının Haziran ayı sonu itibariyle 14.03’e çıkardı.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’ in şehir merkezinde imar planında yeşil alan olarak belirtilen alanların yeşil bir görüntüye kavuşturulması yönündeki talimatı doğrultusunda, Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri farklı merkezlerde çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.
Özellikle çocuk oyun alanı ve dinlenme park sayısının her geçen yıl artırılması ve bu kapsamda söz konusu alanların nezih bir şekilde modern donanımlarla her yaş grubundan kişilerin yararlanabileceği bir sosyal alanlar haline gelmesi yönünde de etkin çalışmalar yürütülüyor.
Bu kapsamda şehir merkezinde imar planında yeşil alan olarak belirlenen yerlerde, çocuk oyun alanı, ve dinlenme parkı yapımına hız kazandıran Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, oluşturulan yeşil alanlar içerisinde spor kondisyon aletleri, yürüyüş yolları, kamelyalar, süs bitkileri, çimlerin otomatik sulama sistemi ve yeni fidanlarla zengin bir görüntü oluşturuyorlar.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.