banner461
banner195

Nevşehir’de yıkılacak yerler tespit ediliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından 6 mahalleyi kapsayan ‘Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve ölçüm çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Nevşehir’de yıkılacak yerler tespit ediliyor
09 Mayıs 2015 Cumartesi 23:56

banner143
Nevşehir merkez kentsel dönüşüm projesinde tespit ve ölçüm çalışmaları devam ediyor
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Merkez kentsel dönüşüm projesi kapsamında tespit ve ölçüm çalışmaları devam ediyor...

Nevşehir Belediyesi tarafından  6 mahalleyi kapsayan ‘Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve ölçüm çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Şehir merkezinde modern ve çağdaş kentlilik değerlerinin daha etkin bir şekilde uygulama alanı bulması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Karasoku,20 Temmuz, Herikli, Hacı Rüştü, Kapucubaşı ve İbrahimpaşa Mahallelerinde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi  gereğince, tespit ve ölçüm çalışmaları için gerçekleştirilen ihaleyi alan firmanın çalışanları, bu kapsamda projenin uygulanacağı 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede  ,hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçüm çalışmalarını sürdürüyor.

3 aylık bir süre içerisinde tamamlanması planlanan bu çalışmalarda Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü  ekipleri de kontrollerini sürdürüyor.

Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından bölge için yeni proje taslakları oluşturularak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile yapılacak görüşmeler ışığında,  hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.

yikilacak-yerlerde-tespit-olcum-yapiliyor

yikilacak-yerlerde-tespit-olcum-yapiliyor-1

yikilacak-yerlerde-tespit-olcum-yapiliyor-3

yikilacak-yerlerde-tespit-olcum-yapiliyor-4


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
3 yıl öncede ölçtüler komik rakamlar verdiler ne oldu aynı duruyo seçim yaklaştıya bitsin görelim kentsel dönüşüm mü seçim dönüşüm mü
Avatar
marka köylü - 3 yıl önce
her seçim öncesi ölçerler ,yıkarlar ,dökerler bişeyler yaparlar ama icraat sıfır durmak yok yalana dolana devam
Avatar
DURMAK YOK - 3 yıl önce
yikim msalalina kanip oy verenlere yaziklar olsun herdense yillardir duran evler seçi̇m yalkaşinca yikma çalişmalari hizlandi durmak yok uyumaya devam
Avatar
SEÇİM - 3 yıl önce
7 hazi̇rana kadar seçi̇m dönüşüm gösteri̇si̇ sonra si ayni
Avatar
fazlı - 3 yıl önce
haydi̇ nevşehi̇r uyumaya devam.seçi̇mden sonra 5 yildaha geçer.yikilmaz yikilsada kale etrafi gi̇bi̇ olur.nevşehi̇re musthak.normaldi̇r.
Avatar
dede - 3 yıl önce
meteris meydanındada var bir sürü kötü görünümlü ev, misafirlemizden utanıyoruz bu nevşehir diyorlar ilçelerimiz merkezden güzel nevşehir merkezi çok kötü meydan yook park sıkıntı küçük şehir olmasına rağmen her şey uzak dolmuşa binmek gerekiyor resmi kurumları bir yere toplayın dağıtmayın lütfen
Avatar
marka köylü - 3 yıl önce
seçimler yaklaşıyor galiba , her seçim öncesi klasik olmuş haber :)) karnımız tok
Avatar
adil - 3 yıl önce
bu şehrin nasıl kurulduğunu bilmeyenler acımasızca yıkıyor dilerim allah gereğini yapar