banner461
banner195

Nevşehir'e 125 Bin Metrekare Üzerine Dev Kongre Merkezi

Nevşehir belediyesi Kapadokya bölgesinin en modern kongre merkezinin projesini tamamlamak üzere.

Nevşehir'e 125 Bin Metrekare Üzerine Dev Kongre Merkezi
14 Mart 2014 Cuma 15:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediyesi Kapadokya bölgesinin en modern kongre merkezinin projesini tamamlamak üzere.

Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir kongre merkezi inşa etmek istediklerini ve bu konuda proje çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, açılır, kapanır, modüler bir sistemde inşa edilecek olan yeni kongre merkezinin 125 bin metre karelik alan üzerine kurulmasının hedeflendiğini söyledi.

Kapadokya bölgesinin kongre turizmi açısından Türkiye’nin en uygun yörelerinin başında geldiğine dikkat çeken Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “300, 500, 1000 ve 3 bin kişilik açılır, kapanır modüler bir kongre merkezini Nevşehir’imize kazandırmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili proje hazırlıklarımız son aşamaya geldi. Kongre merkezimizin hemen yanında çok güzel bir müze, hemen yanında kongre oteli ve restaurantı da dahil olmak üzere bir kongre adası oluşturmak istiyoruz. Projemiz bitmek üzere. 125 bin metre karelik bir alan üzerine kurulacak olan kongre merkezi ve sosyal ünitelerinin Nevşehir merkezine turizmin canlılığının getirilmesi açısından da son derece faydalı olacağına inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vatandas - 4 yıl önce
masallah hasan pasa su secimler her yil yapilsa nevsehir dunaynin en modern sehri olur:) sen dur dur secim zamani sunu bunu yapacam de sonra tabi ki yapma.. yaptigin gol projesi gibi altinoz otelinin orasi yagmurda olusan dunyadeki tek göl tebrikler.. bu kongre merkezininde acilir kapanir olmasi cok ii maglum kapali pazar alani acik pazar gibi tum yagmur kar icerde.. kapali yapamadiginizdan dolayi acilir olmasi cok iyi.. basarilariniz devamini diliyorum