banner461
banner195

Nevşehir'e Acil Meydanlık Şart...

Türkiye’nin bir çok ilinde şehir meydanlığı var ama geçmişten gelen hatalar, günümüzdeki yönetimlerin konuya ciddi bir eğilim göstermemesi nedeniyle Türkiye’nin Şehir Meydanlığı bulunmayan sayılı illeri arasında kalmaya ediyor Nevşehir.

Nevşehir'e Acil Meydanlık Şart...
31 Ağustos 2014 Pazar 12:40

banner143
banner134

 Meydanlık Bir Başka Yüzyıla mı Kaldı?

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin bir çok ilinde şehir meydanlığı var ama geçmişten gelen hatalar, günümüzdeki yönetimlerin konuya ciddi bir eğilim göstermemesi nedeniyle Türkiye’nin Şehir Meydanlığı bulunmayan sayılı illeri arasında kalmaya ediyor Nevşehir.

Hatırlanacağı üzere eski devlet hastanesinin yıkımı esnasında söz konusu alanın şehir meydanlığı olarak değerlendirilmesi, beton yığına dönen il merkezinin bir nefes alma mekanı olarak bu alanda bir proje geliştirilmesi sık sık gündeme gelmişti. Ancak Nevşehir belediyesi söz konusu alana şu ana kadar 8 kata ulaşan belediye hizmet sarayı, alışveriş merkezi ve otopark alanı yapmayı tercih etmişti.

Şehir merkezinde şehir meydanlığı olarak değerlendirilebilecek alanlar içerisinde il merkezinin en önemli kültür ve tarih birikimi olan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin önünden anaca caddeye kadar uzanan bölümü göstermek mümkün.

İçerisinde Kurşunlu Camiinin de bulunduğu alanın, ilin en eski yapılarından biri olan kasaplar çarşısının da yıkılarak ana caddeye kadar uzanan bölümünde şehir meydanlığı projesinin yapılması şehrin insanlarının nefes alabileceği, üstelik il merkezinin en önemli tarihi değerini önünü açmak suretiyle değerlendirilebileceği belirtiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
Köprübaşı ndaki şuanki ptt ve esnaf odaları birliğinin bulunduğu alanı heba etti belediye
Avatar
Kemal DEMİR - 4 yıl önce
nevşehir'de meydan konusunda hata bugünde yapılmaktadır.boş bulunan alanlara hemen konut yada işmerkezi yapma alışkanlığı bugünde var.örneğin yıkılan devlet hastanesinin bulunduğu alana muhteşem bir kent meydanı yapılabilirdi
Avatar
NEVKÖY - 4 yıl önce
fotoğrafa bakinca şehi̇rmi̇ ? köymü kasabami abaca demekten i̇nsan kendi̇ni̇ alamiyor
Avatar
AVANOSTAKI URGUPLU - 4 yıl önce
nevsehir,koy gorunumlugunu birakin nevsehire bagli ilcelerin insanlari alisveris icin kayseri,ye gidiyor
onclikle esnaf tok gorunumlulugu biraksin musteri geldiginde guler yuz gostersin koltugundan kalkip mustriye buyur etmesi bilsin fiat konusundada istikrarli davransinlar
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
meydan ve meydanlar sizin neyinize ancak ruyada gorursunuz bu radci zihniyet oldukca onlar icin rand lazim kalkinma partisi rand olacak ki ayakta kalsin
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
sayin nevsehir halki bu meydan olmayisindan sizinde sorumlulugunuz ve sizlerinde hata ve vebali var sandikta 2dusunup oy verseydiniz onlar olmazdi neden nevsehirden yuksek oy aliyor kalkinma partisi ,oz elestiri
Avatar
furkan - 4 yıl önce
köy mü şehirmi belli değil zaten abisi görmüyonmu ortalığı
Avatar
can - 4 yıl önce
bunun partiyle alakası yok. şahısla alakalı.saat 8 den sonra çarşı diye bir şey kalmıyor. meydan olsa ne olacak ipsiz sapsız çapulcularla dolacak.