banner461
banner195

Nevşehir'i Acemi Birliği Heyecanı Sardı

Acemi Birliklerinin Taşra İllere nakledilecek olması ile gündeme gelen ve Millî Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz'ın da kurulacak iller kapsamında ismini zikrettiği Nevşehir'e kurulması planlanan Acemi Birliğinin şimdilerde neresi olacağı merak konusu oldu.

Nevşehir'i Acemi Birliği Heyecanı Sardı
27 Ağustos 2013 Salı 12:49

banner143
banner134

Milli Savunma Bakanlığı’nca yürütülen çalışmada neticesinde acemi birlikleri taşra illere naklediliyor.

 
Nevşehir'in yanı sıra Gümüşhane, Bayburt, Yozgat, Kırşehir, Çankırı, Karabük, Kars, Adıyaman, Muş’un da aralarında bulunduğu 17 ile nakledilmesi kararlaştırıldı.
 
Bu kapsamda, 5 ila 15 bin asker kapasiteli acemi birliğinin Nevşehir'e nakledilmesi bekleniyor.
 
Peki, Nevşehir de Bu Birlik Nereye Kurulacak?
 
Aldığımız ilk istihbarata göre Niğde yolunda Göre Beldesi yakınlarında yapılması düşünülen Acemi birliği için Derinkuyu ve Gülşehir ilçeleri de umutlu bekleyiş sürüyor.

Gülşehirli vatandaşlar, Kapadokya Havalimanı’nın yapılmasının ardından, hemen yanında bulunan ve askeri tesis için düşünülen araziye yapılması konusunda, gerek Gülşehir İdarecilerinin, gerekse Nevşehir Milletvekillerimizin dikkatini çekmek istiyor.
 
Yeni yapılan Aksaray-Kırşehir yol hattı üzerinde bulunan bu bölgenin, ulaşım açısından da önemli artılarının olduğunu belirten Gülşehir Halkı gelişmeleri yakından takip ediyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
garip - 5 yıl önce
derinkuyu garip kimsesiz vede sahipsiz. yıllarca kimse sizde ilçesiniz, sizede şunu yapalım dememiş. ilçeyi yönetenlerde istemeyi yada ağlamayı bilmemiş. siyasi beyler eğer oy istiyorsanız derinkuyuyuda arasıra görün lütfen.
Avatar
tarık - 5 yıl önce
alacaşar yolu alibey mevkii
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
kahveci dağı
Avatar
ertaşlı - 5 yıl önce
vet aynen derinkuyu yorumuna katılıyorum derin kuyu yetkilileri kabuguna çekilmiş bekleme başlamışlar . kablunbağa yavaş yavaşta olsa işlerini yaptırıyorlar . lutfen derinkuky yetkilileri artık uyanın . avanos , gulşehirdeki yapılanma bır bakın allah aşkına ueguple hıç kıyaslanamayız
Avatar
gökay - 5 yıl önce
kesinlikle il merkezi olmalı gülşehir ve derinkuyu kaldıramaz 1000 tane subay gelse nerede ev bulup kalacaklar sonra belki üst düzey subaylar daha kaliteli yaşam eğitim ve sosyal yaşam isteyecekler derinkuyu ve gülşehir kusura bakmayın ama orada olmaz en mantıklısı merkez idarecilerin belirleyeceği güzel bir ortam bence en iyisi olayı duygusallaştırmamak ve profesyonelce düşünmek lazım