banner461
banner195

Nevşehir'i Unutan Siyasiler

Nevşehir’den Milletvekili seçilerek Ankara’ya giden milletin vekilleri ve bazı siyasiler görevleri bittikten sonra Nevşehir’in yolunu unutuyor.

Nevşehir'i Unutan Siyasiler
11 Mart 2015 Çarşamba 17:52

banner143
banner134
Nevşehir’den Milletvekili seçilerek Ankara’ya giden milletin vekilleri ve bazı siyasiler görevleri bittikten sonra Nevşehir’in yolunu unutuyor.

 

Nevşehir’den 20. Dönem Milletvekilliği seçimlerinden itibaren bugüne kadar görev almış milletvekillerinde sadece bir isim dışında hepsi Ankara’yı mesken tutmuş durumdalar. Tabi tüm bu araştırmaları yaparken 24. Dönem milletvekilleri olarak A. Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider’i muaf tuttuğumuzu belirtmek isteriz.

 Mehmet Elkatmış'ı ise ayırıyoruz. Zira Ombudsman görevi nedeniyle şuan Ankara da bulunuyor olmasına rağmen Nevşehir'e her fırsatta gelip gitmesiyle takdir topluyor.

İşte Milletvekili olarak Ankara’ya gidenler ve ardından Nevşehir’i unutan vekillerimiz;

 

Eski Dönem Nevşehir Milletvekilliği görevinde bulunan, Osman Seyfi, Abdulkadir Baş, ve Mahmut Dede, Mükremin Taşkın, Esat Kıratlıoğlu’nun Nevşehirli olması sadece kimlikten ibaret olacak ki Nevşehir’e gelmeyi unuttular.Çoğunun yüzünü bile unuttuk.


Aynı şekilde eski Nevşehir Belediye Başkanı Yalçın Demir de seçimlerden seçime yüzünü görebildiklerimizden.

Oysaki MHP’den Nevşehir Milletvekilliği görevinde bulanan Av. İsmail Çevik ise Nevşehir’de şuanda aktif bir şekilde avukatlık görevine devam ediyor. İşte bu yüzden Milletvekilliği görevinden sonra tekrar kendi şehrine yerleşen ve çalışan ender milletvekillerimizden bir tanesi olan Av. İsmail Çevik’i tebrik ediyoruz.

24. Dönem Nevşehir Milletvekillerimiz ise yukarıda saymış olduğumuz isimlerin dışında tutuyoruz. Nitekim A. Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider ve Murat Göktürk şuanda Milletvekilliği görevleri devam etmesinin yanı sıra her üç milletvekillerimizin de yerleşim yerleri şuanda bile Nevşehir olduğunu belirtmek isteriz. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kasaba politikacısı - 3 yıl önce
Memleketin ekmeğini yemiş havasını solumuş sorunları bilen işi gücü Nevşehir'de olan ve sonunda memleketine dönen (dönebilen) vekil lazım. Sorunlara NEŞTER vurabilecek memleket sevdalısı vekil.
Avatar
vaka - 3 yıl önce
m elkatmış gelmiş geçmiş en temiz en kaliteli utanacak tek hareketi olmayan adam gibi adam göğsünü gere gere dolaşıyor utanacak bir şeyi yok
Avatar
Kozaklının sesi - 3 yıl önce
Belirtmek isterim ki dönemin sağlık bakanı hilmi işgüzar adam kozaklılı fakat sinop tan aday oldu bakan oldu ve kozaklıya fizik tedavi hastanesini yaptırdı tabi bunu sayın erdoğan çelik kendine rant meselesi yaptı demem o ki hangi nevşehir m.vekili nevşehirin bi ilçesine bi yer yaptırdı hizmet getirdi konuşun...
Avatar
unutmak - 3 yıl önce
unutmasalar ne yararları olacak herkes kendini düşünüyor nevşehir böyle gelmiş böyle gidecek
Avatar
halkinicinden secelim - 3 yıl önce
Nevsehir icin kazim sunar mustafa acikgoz ve mustafa korkcuyu secelim derim halkin icinden
Avatar
ahmet sertoglu - 3 yıl önce
herhalde unuttunuz ali babaoğlunun gerçek milletvekilini her zaman ve her yerde aramızda ve bütün hizmetlerde onun eseri çıksın başkalarıda söylesin şuda bizim eserimiz diye