banner461
banner195

Nevşehirli askerden örnek davranış

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde vatani görevini yapan Hasan Hüseyin Ertaş isimli Nevşehirli er , çarşı izninde bulduğu içinde 2 bin 300 lira olan cüzdanı polise vererek, sahibine ulaştırılmasını sağladı.

Nevşehirli askerden örnek davranış
26 Aralık 2015 Cumartesi 16:47

banner143
banner134
Hatay'ın Yayladağı ilçesinde vatani görevini yapan bir er, çarşı izninde bulduğu içinde 2 bin 300 lira olan cüzdanı polise vererek, sahibine ulaştırılmasını sağladı.

Edindiğimiz bilgilere göre, Nevşehirli er Hasan Hüseyin Ertaş, vatani görevini yaptığı Hatay Atatürk Caddesi Orman İşletme Şefliği önünde yürürken kaldırım kenarında bir cüzdan buldu.

Sahibine ulaşmak için çevrede araştırma yapan ancak başarılı olamayan Ertaş, içerisinde 2 bin 300 lira olan cüzdanı Yayladağı İlçe Emniyet Amirliği görevlilerine teslim etti.

Ekipler ise içindeki nüfus cüzdanı sayesinde cüzdan sahibi Abidin Bozkurt'a ulaştı.

-"Evime mutfak eşyası, hayvanlarıma yem alacaktım"

Emniyet Amirliğine gelerek cüzdanını alan Bozkurt, sabah saatlerinde köyden ilçeye geldiğini ve parayla evine mutfak eşyası ile hayvanlarına yem alacağını aktardı.

Cüzdanını kaybettiği için üzüldüğünü ve bulacağını dair bir umudu olmadığını aktaran Bozkurt, "Cüzdanımın ve paramın bulunmasına çok sevindim. Parayı bir askerimizin bulup vermesi beni ayrıca çok gururlandırdı. Hem askerimize hem de polisimize çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Bizde FİB Haber Merkezi olarak Nevşehirli erimiz Hasan Hüseyin Ertaş'ı bu örnek davranışı ile bir Nevşehirli olarak gurur duyuyoruz...Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ersin alp - 2 yıl önce
Helal kardeşim bir Nevşehir li olarak bizleri onurlandırdın