banner461
banner195

Nevşehirli Modifiye Araç Tutkunları Pist İstiyor

Nevşehir'de, farklı yerlerde drift ve hız yapmak zorunda kalan modifiye araç tutkunları şehir merkezinde pist olmamasından yakınıyor.

Nevşehirli Modifiye Araç Tutkunları Pist İstiyor
21 Haziran 2014 Cumartesi 16:46

banner143
Nevşehirli Modifiye Araba Tutkunları
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir de, farklı yerlerde drift ve hız yapmak zorunda kalan modifiye araç tutkunları şehir merkezinde pist olmamasından yakınıyor.

Konuya ilişkin FİB Haber Merkezimize açıklamalarda bulunan Nevşehirli Modifiye sever Atila Bayram : Tek İsteğimiz Belediyemizden Bize Ait Bir Pist Bir Yer ....

Nevşehirli Modifiye Severler artık polislerden huzur istiyor . Modifiye tutkunlarinin tek istedikleri rahatca gezebilmek bir arada olmak insanlarin araçlarini sergileyebileyecekleri bir yer istiyorlar .

Modifiye artık tüm Türkiye genelinde yaygın bi hale gelmiş olup Nevşehir de de hastalık haline gelmiştir. Biz Modifiye sever araç tutkunları olarak Nevşehir Belediye Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğüne dilekçe yazmamıza rağmen hiç bir cevap alamadık.

Sosyal ağda Nevşehir Modifiye Center grubu adı altında yaklaşık 9.000 üyesi olan Nevşehirli modifiye araç tutkunları, yollarda drift yapmamak ve araç güvenliğini tehlikeye atmamak için yetkililerden araçlarını rahatça kullanabilecekleri bir otomobil pisti yapılmasını istiyor. Modifiyeli araç sahipleri, pist olmamasından dolayı birçok sefer polis engeliyle karşı karşıya kalıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nevşehir Modifiye Center Grubu Sözcüsü Atila Bayram, Her hafta toplandıklarını kaydederek artık bu tutku bir spor ve sosyal etkinlik olarak görülmeli diyerek , şöyle konuştu: “Kendimize ait 400-500 metrelik bir pistin olmasını istiyoruz. Neresi olursa olsun yeter ki bize böyle bir imkan tanısınlar. Biz toplandığımız zaman polis gelip 30 dakika sonra bizi dağıtmasın. Hatta bu pist belediye yetkisinde bile olabilir. Araç başına 5 TL ücret bile alınsın.

Yasak olduğunu bildiğimiz halde trafiğe açık yerlerde adrenalin yaşadığımız zamanlar sıkıntı oluyor. Hem kendi canımızı, hem de başkalarının canlarını tehlikeye atmış oluyoruz. Bu pist Ankara da,Kayseri de,Konya da,Akhisar’da, İzmir’de, Balıkesir’de var, Nevşehir’de neden yok." Belediye başkanlarından vaat değil icraat istediklerini anlatan Bayram, şunları söyledi: "Şuan ki Belediye Başkanımız Hasan Ünver'den bunu istiyoruz. Gittiğimiz yerlerden gönderiliyoruz. Biz, sabit bir yerimizin olmasını istiyoruz. Risk azaltmak adına şehir merkezi içerisinde hız yapmayız. Genel de sanayi bölgesinde geniş yollarda araçlarımızı kullanırız. Ama bu böyle olmuyor. Her zaman polis engeliyle karşılaşıyoruz. Nevşehir Merkeze bir pist yapılmasını istiyoruz. ”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kamil demirel - 4 yıl önce
bu bir çok ilde var bazı arkadaşlar ters yorumlar yapmış ama onların lafının bize çok hükmü yok konuşsunlar biz haklı olarak pist istiyoruz insanlar caddede taşkınlık yapacaklarına giderler orda yaparlar ve bunu bir çok ilde yapıyolar ve şehirlerini temsil ediyolar ama bizim şehirde sadece polissi temsil ediyoz maşallahh isteyen orda lastiğini yakar ister döner ve kimi arabasını sergiliyor kimi müzik tesisatını sergiliyor yarışmalar yapılır.. millet hemen hazırr bişeyler istendiği zaman hemen tamam orda ölürlerr bu nasıl bi anlayıştır sizlerdeki yaw millet düz yolda giderken takla atıp ölüyo onlardamı drif yapıyodu yaşlı adam mesela herşeyi böyle ters yorumlamayın arladaşlar insanlara saygınız olsun biraz
Avatar
ömercan yıllar - 4 yıl önce
zaten bi pistimiz eksikti ne kadar işsiz var bizim memlekette
Avatar
Öuz - 4 yıl önce
Varol sennnn atilla abi
Avatar
... - 4 yıl önce
he birtek pistimiz eksikti zaten. pist yapsınlar sonra gidin kendinizi orada öldürün pisti yapanları içeri atsınlar sonrada. gerçi şehiriçi yolda gidip başkasının canını yakacağınıza kendi başınızı yiyin ne diyeyim size.
Avatar
yorum50 - 4 yıl önce
yerinde bir istek
Avatar
mantıklı insan - 4 yıl önce
haklı ve mantıklı bir talep eğer standartlara uygun bir pist yapılır ise şehirler arası ve uluslar arası festivallere ve yarışmalara da ev sahipliği yapar.nevşehir için sürekli bir sosyal aktivite olur.sayın belediye başkanı ve il yöneticilerinin bu talebe kayıtsız kalacağını zannetmiyorum.yeterki talebi yenilemek ve takip etmek gerekir.
Avatar
VATANDAŞ - 4 yıl önce
olur.başka bir isteğiniz varmı.heriş bitti milletin tüm eksikleri giderildi bir tek pist kaldı.birileri istiyorda birileri neden böyle haber yapıyor.mantığım almıyor.
Avatar
istanbul benzeri olsun - 4 yıl önce
istanbulda geçen gün bu tip araçlara ceza yağdırdı trafik ekipleri.bizim nevşehir dede öyle bir temizlik şart bu trafik canavarlarına.ceza yaptırımlarının uygulanması gerek.