banner461
banner195

Nevşehirli Müezzin IŞİD Şüphesiyle Alıkonuldu

Uludere ilçesine bağlı Ortaköy'de, Nevşehir nüfusuna kayıtlı bir şahıs, IŞİD'li olabileceği şüphesiyle YDG-H'li gençler tarafından alıkonuldu.

Nevşehirli Müezzin IŞİD Şüphesiyle Alıkonuldu
23 Ağustos 2014 Cumartesi 17:22

banner143
banner134
Şırnak Uludere'ye bağlı Ortaköy'de, Nevşehir nüfusuna kayıtlı Esat Karagöz isimli şahıs, YDG-H'li gençler tarafından alıkonuldu. Köyde bulunan ve kendilerini PKK'nin genclik orgutu Yurtsever Devrimci Genclik Haraketi (YDG-H) mensubu olarak tanitan bir grup, sınır köyüne gelen ve davranışlarından şüphelendikleri Nevşehirli Muezzin Esat Karagoz'u, ISiD uyesi olabilecegi suphesiyle durdurdu. Şengal'den kaçan Êzidilerin yoğunluklu olarak bulunduğu köyde, elinde dini kitaplar olduğu için tedirginlik duyup şahsın etrafını sararak, ne amaçla bölgede bulunduğunu sordu. Şüpheli kişi, "Anadolu Gençlik Derneği üyesiyim, bölgeye gezmek için geldim. IŞİD'li değilim. Bir arkadaşımla geldim" derken, arkadaşının sorulması üzerine ise ifadesini değiştirerek yalnız geldiğini söyledi.Nevşehirli muezzin Esat Karagoz isimli Şahıs YDG-H'li gençler tarafından sorgulanarak alıkonuldu. Kendisini durduran zanlilara Nevsehir'in Acigol ilcesi'nde muezzinlik yaptigini anlatan 2 cocuk babasi Karagoz'un elindeki kitaplar ve kimligini kontrol edildi. ISiD ile bir alakasinin olmadigini anlatan Karagoz, "Ben Nevsehirli'yim. Buraya gezmeye gelmistim. Yanimdaki kitaplar da mensubu olduğum Anadolu Genclik Dernegi'nin kitaplari.Ben kitaplarımı tanıtmak istedim. Benim ISiD ile bir alakam yok.İşıd terör örgütüdür onları lanetliyorum. Onlar cehennemliktir." şeklinde konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
imam - 4 yıl önce
bu bizim bildiğimiz esat hoca.dere caminin eski imamı olmaz ışidle işi. gözü görmez gözünün görmediği yere gitmiş anlaşılan yolu şaşırmış
Avatar
ABUZİDDİN - 4 yıl önce
yazık yaww.esatın ordane işi var.gariban adam.
Avatar
hüsameddin şalgamsuyu - 4 yıl önce
ben esad ı çocukluğundan tanırım.allah a emanet yaşar.ne işid i ne pekaka sı bilir.
Avatar
ahmet kıllıfırçaçbi işe karışmaz - 4 yıl önce
ben bu delikanlıyı tanırım.yazzık itmişler.buna hiç bi işi olmaz
Avatar
APDURAMAN ŞALGAM - 4 yıl önce
eset ç ok i̇yi̇ bi̇r ademdi̇r.i̇yi̇ bi̇r müezzi̇ndi̇r.ayrica i̇yi̇ bi̇r i̇mamdir.
Avatar
YAŞAR KARABAKLA - 4 yıl önce
suç gi̇dende deği̇l bu kadar ortalığın karmaşasında onu oraya savanda...
Avatar
DÖŞEMECİ - 4 yıl önce
esadım.guzum.gel artık memlekete.özleddin gendini.bi tenem.
Avatar
Gayri Meşru Olay - 4 yıl önce
ydg-h doğu illerinin polisi mi oluyor. ortalıkta paralel safsatalarıyla dolaşanla niçin ydg-h' nin sorgulamalarına bişey diyemiyor!!