banner461
banner195

Nevşehirli Muhtarlara Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri

Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğünce Nevşehirli Muhtarlara Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri verildi.

Nevşehirli Muhtarlara Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri
01 Aralık 2017 Cuma 16:10

banner143
banner134
İİlimiz Nevşehir Muhtarlarına Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Seminer Düzenlendi.

Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeni ile toplumsal farkındalık ve duyarlılığı artırmak amacıyla Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.


Bu kapsamda Nevşehir Valilik Konferans Salonunda , İl Müdürümüz Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şenay Atar ve meslek elemanlarımızın katılımı ile İlimiz merkez mahalle ve köy muhtarlarına yönelik kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık semineri düzenlendi.

Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şenay ATAR tarafından şiddetin tanımı, türleri, etkileri, yasalarımızdaki şiddete ilişkin düzenlemeler ve yaptırımlar, ihbar mekanizmaları, şiddetle mücadelede ülkemizdeki mevcut kurumsal mekanizmalar, Şiddet Önleme ve İzlem Merkezlerinde yürütülen hizmetler hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

 Katılım sağlayan değerli muhtarlarımıza Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğümüz olarak teşekkür ederiz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.