banner461
banner195

Nevşehirli sporcudan çifte şampiyonluk

Nevşehir 'li sporcu Ömer Şen, Adana'da gerçekleştirilen Okullararası Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda 800 ve 2 bin metre de Türkiye Şampiyonu oldu

Nevşehirli sporcudan çifte şampiyonluk
01 Haziran 2015 Pazartesi 20:13

banner143
banner134
 Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Ömer Şen, Adana'da gerçekleştirilen Okullararası Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda 800 ve 2 bin metre de Türkiye Şampiyonu oldu. 2015 yılının ilk 5 ayında 5 Türkiye Şampiyonluğu elde eden Şen'in hedefi olimpiyatlar.

 ATLETİMİZDEN  REKOR ÜSTÜNE REKOR

Adana'da yapılan Okullar arası Türkiye Atletizm Şampiyonası'na katılan Derinkuyu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Ömer Şen, Yıldızlar kategorisinde 800 ve 2 bin metre de yarıştı. 800 metre de 2 dakika 2 saniye ve 2 bin metre de 5 dakika 51 saniyelik dereceleri ile Türkiye Şampiyonu olan Şen, 12-14 Haziran'da Trabzon'da yapılacak olan EYOF (Gençlik Olimpiyatları) seçmelerine katılmaya hak kazandı.

 

Sporcusunu başarısından dolayı kutlayan Milli Takım ve Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Resul Köstekçi, sporcusunun 2 bin metre koşusunda elde ettiği derecenin son yıllardaki en iyi derece olduğunu söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.