banner461
banner195

NTSO’dan Önemli Hatırlatma

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yeni kanuni düzenlenmelerle birlikte Anonim ve Limited şirketlere yönelik getirilen değişikliklerin iyi takip edilmesi uyarısında bulunuldu.

 NTSO’dan Önemli Hatırlatma
26 Eylül 2014 Cuma 16:59

banner143
banner134

 NTSO’dan Önemli Hatırlatma

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yeni kanuni düzenlenmelerle birlikte Anonim ve Limited şirketlere yönelik getirilen değişikliklerin iyi takip edilmesi uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, “Kamuoyunda Torba Kanun olarak anılan 6552 sayılı “İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Anılan kanun ile Türk Ticaret Kanunu’nda yapılan değişiklikler aşağıda yer almaktadır. Anonim ve limited şirketlerde, sınırlı yetkiye sahip ticari vekil ve diğer tacir yardımcılarının hazırlanacak (esas sözleşmede hüküm bulunması koşuluyla) iç yönergenin tescil ve ilanını müteakip atanabileceği düzenlenmiştir. Münfesih olmasına veya sayılmasına rağmen tasfiye edilmemiş anonim ve limited şirketler ile kooperatiflerin tasfiyelerine ve ticaret sicili kayıtlarının silinmesine ilişkin süre 01 Temmuz 2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

Sermayelerini Kanunda öngörülen asgari tutara yükseltmeyen şirketlere 11 Aralık 2014 tarihine kadar süre verilmiştir. Sermaye artırımını yapmadığı için kayıtları silinen şirketlere de aynı tarihe kadar sermaye artırımı için başvuru hakkı tanınmıştır2 denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.