banner461
banner195

Öğretmen İzci Liderleri Kozaklı'da Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmen izci liderleri Kozaklı da buluştu.

 Öğretmen İzci Liderleri Kozaklı'da Buluştu
24 Kasım 2014 Pazartesi 13:38

banner143
İzci liderleri Kozaklı da buluştu
İlgili Galeriye Git
banner134
Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmen izci liderleri Kozaklı da buluştu.Türkiye genelinde 273 izci liderinin buluşmasına Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Dinçer SUBAŞI ile teknik ve eğitim kurul başkanları da davetli olarak katıldı.

Kozaklı Grand Termal Otelde 22-23 kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen buluşmada izci liderlerini; Nevşehir Vali Yardımcısı Sayın Vural DEMİRTAŞ, Kozaklı Kaymakamı Sayın Kemal DURU, Kozaklı Belediye Başkanı Sayın Celalettin GÜVEN ziyaret ettiler.

 

            İzci Liderleri adına Bursa İzci Liderlerinden Sayın Erdinç ŞEN konuşmalarında Türk Gençliğinin gelişmesinde en etkili yol olan izcilikte Öğretmen İzci Liderlerinin Türkiye İzciliğine daha fazla gayret ile daha fazla hizmet vereceklerini ifade ettiler.

 

      Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Dinçer SUBAŞI konuşmalarında; hedef kitlemiz olan çocuk ve gençlere verilecek eğitimde birinci dereceden etkili olan öğretmenlerimizin aynı zamanda izci lideri olmaları sebebiyle Türk izciliğine çok büyük katkı sağladığını belirttiler.

 

            Nevşehir Vali Yardımcısı Sayın Vural DEMİRTAŞ,

  Ülkelerin gelişmesinde eğitimin önemini vurgulayarak gençlerin hem zararlı alışkanlıklardan korunmasında hem de boş zamanlarının etkili ve verimli kullanılmasında izcilik çalışmalarının gerekli ve önemli olduğunu, ayrıca günümüzde daha çok önem kazanan temiz çevre bilincinin yerleşmesi ve geleceğimizin daha güvenli olması anlamında izci liderlerimize daha çok görev düştüğünü bu anlamda burada bulunan öğretmenleri tebrik ettiğini belirterek;

 izci selamı ile konuşmasına son verdi.

 

            Kozaklı Kaymakamı Kemal DURU ise İzcilik türesinden bahsederek, İzcilik çalışmalarının çok önemli olduğunu, günümüz çağında gençlerin topluma karşı göstermesi gereken değerler donanımını bu tip çalışmalarla olumlu yönde davranış haline dönüştüğünü bir genci eğitmenin ve topluma yararlı hale getirmenin çok farklı yollarının olduğunu ancak en etkili yollardan birinin izcilik çalışması olduğuna inandığını belirterek izci selamı ile konuşmasına son verdi.

 

            Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin GÜVEN ise Seminer çalışması için Kaplıca şehri olan Kozaklıyı tercih ettikleri için Meb İzcileri ve organizasyon ekibine teşekkür etti. Kozaklı İlçesinin 8000 bin yatak kapasitesine ulaştığını bu ve bundan daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasite ve tecrübede olduğunu belirterek tüm katılımcılara başarılı bir çalışma dilemiştir. Ayrıca Belediyemizin misyonu eğitim ve eğitimcilere her zaman yardım etmek demiştir.    

           

            Kozaklı Kaymakamı Kemal DURU ve Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin GÜVEN

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer SUBAŞI’ na günün anısıyla ilgili çeşitli hediyeler verdi; Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer SUBAŞI’ da protokol mensuplarına izci nizamnamesini hediye etti. Ayrıca tüm katılımcılara Avanos Belediyesi, Ürgüp Belediyesi, Göreme Belediyesi ve Avanos çanak atölyeleri çeşitli hediyeler dağıtmıştır. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.