banner461
banner195

Okul servis araçları denetimden geçiriliyor

Ürgüp Belediyesi, 2014-2015 Eğitim yılının başlamasına kısa süre kala servis araçlarını denetlemeye başladı.

Okul servis araçları denetimden geçiriliyor
02 Eylül 2014 Salı 18:46

banner143
banner134

 Ürgüp Belediyesi, 2014-2015 Eğitim yılının başlamasına kısa süre kala servis araçlarını denetlemeye başladı. Öğrencilerin güvenli şekilde okula gidiş gelişlerini sağlamak için okul servis araçlarını denetleyen Ürgüp Belediyesi, standartlara uygun olmayan araçlara vize vermiyor.

Ürgüp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Belediye garajında, okul servis araçları hizmet yönetmeliğine göre araçları kontrolden geçirdi.

Kontrollerde, servis araçlarında tek tek okul taşıtı levhası, ’DUR’ işareti ve frene basılması durumunda yanması, araç kapılarının sürücü kontrolünde otomatik açılması, arka cam ve çerçevelerin sabit olması, sağlık çantası ve trafik seti bulunması, 6 aylık periyotlarla yaptırılmış fenni muayenesi, aracın 12 yaşından küçük olması, yangın söndürme cihazı, şoför ve her öğrenci için emniyet kemeri bulunması özelliklerinin arandığı bildirildi.

Denetim komisyonu yaptığı açıklamada, öğrencilerin huzur içinde okuldan eve, evden okula gidebilmesi için gereken tedbirlerin alındığını, okullara öğrenci taşıyan tüm servis araçlarını okullar açılmadan önce denetimden geçirilerek standartlara uygun olmayan araçlara vize verilmeyeceği ifade edildi.
Haber:Faruk Özzengin Ürgüp'ten Bildiriyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÇOK YERINDE BİR KARAR - 4 yıl önce
Çok isabetli,yetkililer bir de fiyat denetimi yaparlarsa çok memnun oluruz.Servislerle ilgili vatandaşın şikayet edeceği yeri arıyoruz,telefona çıkan yok.