banner461
banner195

Özel Zeki Soyak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu Dualarla Açıldı

Nevşehir’in en köklü hayır ve eğitim kurumu olan Enderûn Eğitim Vakfı hizmetlerine bir yenisini de daha ekliyor. Özel Zeki Soyak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu bugün düzenlenen törenle hizmete Açıldı.

Özel Zeki Soyak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu Dualarla Açıldı
27 Aralık 2014 Cumartesi 17:18

banner143
Özel Zeki Soyak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu Dualarla Açıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir’in en köklü hayır ve eğitim kurumu olan Enderûn Eğitim Vakfı hizmetlerine bir yenisini de daha ekliyor.  Özel Zeki Soyak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu bugün düzenlenen törenle hizmete Açıldı.

Nevşehir’in en köklü hayır ve eğitim kurumu olan Enderûn Eğitim Vakfı hizmetlerine bir yenisini de daha ekliyor. Merhum Zeki Soyak Hocaefendi’nin Nevşehir’de görev yapan eğitimci ve esnafların desteği ile kurmuş olduğu Enderûn Eğitim Vakfı üniversite öğrencilerine yönelik yurdun açılışı bugün dualarla gerçekleştirildi.

İsmini Enderûn Eğitim Vakfı’nın kurucusu olan Zeki Soyak’tan olan M.E.B Özel Zeki Soyak Yüksek Öğretim Erkek Yurdu açılışına Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan,AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Ali Tanrıver,Merkez ilçe Başkanı Salih Açıkgöz,Gençlik kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar,AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ebubekir Gizligider,Murat Göktürk,İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün,Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit,İl Tarım Gıda ve hayvancılık il müdürü Okan Yılmaz,Aile ve Sosyal Polistikalar il müdürü Hüseyin Şener ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nevşehir’in en gözde ve en konforlu yurtlarından biri olmaya aday olan ve 30 odaya sahip olan yurtta her 3 öğrenciye ayrı bir yatak odası, çalışma odası, tuvalet ve banyo düşüyor. Her odasında balkon olan, içerisinde zengin bir kütüphane de oluşturulmaya başlanan yurdun kapasitesi 90 olarak belirlenmiş.

Nevşehir’de kurulup Türkiye genelinde hizmet veren tek vakıf olan Enderûn Eğitim Vakfı’na hizmetlerinden ötürü teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Enderûn Eğitim Vakfı

İrtibat için: www.facebook.com/enderunegitimvakfi

Telefon: 0384 213 55 63

Adres: Kasaplar Çarşısı No:2 Nevşehir

Özel Zeki Soyak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu

İrtibat: www.facebook.com/enderunyurdu

Telefon: 0384 212 62 22

Adres: 2000 Evler Mahallesi 42. Sokak No:10 (MEDAŞ Arkası) Nevşehir


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selam - 3 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun. Mustafa Fehmi Çiftçi arkadaşımıza müdürümüze Allah kolay versin