banner461
banner195

Parmaksız ve Gök’ün önü açıldı

Anayasa Mahkemesi TOBB Yasasını iptal Etti.Başkanlara Engel Yok..Şubat ayında yapılması planlanan Oda seçimleri için merakla beklenen karara bugün açıklanadı ve bu kararla NTSO Başkanı Arif Parmaksız ve NTB Başkanı Tuncer Gök’ün yeniden Başkan seçilebilmek için aday olmalarına bir engel kalmadı.

Parmaksız ve Gök’ün önü açıldı
10 Ocak 2013 Perşembe 19:53

banner143
banner134

NTSO seçimleri bu kararala Arif Parmakszı ile Yakup Zağlanmış arasında geçeceği kesinleşmiş oldu.
 Ankara-Anayasa Mahkemesi (AYM) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başta mevcut oda ve borsa başkanlarının yüzde 80’inin önümüzdeki seçimlere girmesine engel düzenlemeyi iptal etti ve yürütmesini de durdurdu. Yüksek Mahkeme, “İki dönem başkanlık yapanlar, 2 dönem ara vermedikçe yeniden bu göreve seçilemez” düzenlemesi anayasaya aykırı dedi. Bu kararla Hisarcıklıoğlu ve aynı durumdaki mevcut oda ve borsa başkanlarına seçimlere katılma yolu açıldı.
Bu karara eski Başkanlarda büyük mutluluk yarattı.

FİB Haber Merkezi NTSO
 Başlanlığı için başlattığı dev anket devam ediyor.Parmaksız mı?Zağlanmış Mı? Ankete katılın...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
esnaf - 5 yıl önce
nevşehirde seçilmişlerin hiç biri seçildikten sonra nevşehirde durupta bu milletin içinde değiller esnaf ne iş yapar ne yer ne içer maliyemi tepesinde banka usulsüzlükmü yapıyo.seçildinmi kulis başlar bağ evlerinde et tava balık sote nargile içerler benimde oyum var ma kullanmıcam..ne arif parmaksız nede yakup zağlanmış bu memlekete civi çakamaz.yeni yetişenlere bakın ekmeğini taştan çıkaran daha aktif insan çıkarın...
Avatar
ahmet seyfi - 5 yıl önce
başkanım yine başkan....
Avatar
Admin - 5 yıl önce
bizi kendinizle yada bir başkasıyla asla karıştırmayın. burada anketle manipülasyon yapan da, fazladan oy kullananda ..........bize işimiz öğretmeyin hakaret ve iftiraların karşısında sizi allaha havale ediyoruz.
Avatar
Turizm çi iş adamı - 5 yıl önce
herkes kımın ne olduğunu bılıyor admin sem boş ver bizim allahımız var ilk önce şunu bi düşünsünler ticaret odası zenginler kulübümü ya arkadaş tmam allah razı olsun bi takım şeyler yaptı ancak bu koltuk kimsemin babasının koltuğu değilki rakip olarak yakup bey'den baskasını bulun pna verelim. ama bu şeçim esnaf seçimi gerçekten esnaf olana oy verilir
Avatar
Cüneyt ILDIZ - 5 yıl önce
herkese merhabelar,mevcutta bulunan başkanın sayın arif parmaksız'ın neler yaptığını, nevşehire neler kattığını gözden geçirmenizi önemle istirham ediyorum.
diğer başkan adayı olan sayın m.yakup zağlanmaz beyin de başarı bir adamı olduğu, ancak bu işlerin nasıl yapıldığını ve gelinen kariyer noktasının iyi değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyim.ne olacaksa nevşehirimiz ve ticaret hacmi üzerinde hayırlı olması dileğiyle...saygılar.
Avatar
bırakın seçimlerde görelim - 5 yıl önce
sayın arif bey yapılanları unutaz bu memleket hiç kimse boşa uğraşmasın başkan yine başkan senin yaptıklarını unutmayız allah razı olsun seninleyiz yola devam...