banner461
banner195

Paşalı Şehit Hasan Güven İlkokuluna Üniversitemizden Kitap Bağışı

Nevşehir Üniversitesi, ‘Kardeş Okul’ projesi kapsamında Paşalı Şehit Hasan Güven İlkokuluna kitap bağışında bulundu.

Paşalı Şehit Hasan Güven İlkokuluna Üniversitemizden Kitap Bağışı
24 Mayıs 2013 Cuma 17:41

banner143
banner134
Nevşehir Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç beraberinde Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan Vekili Sibel Akbaş, kütüphaneci Gülhan Atılgan, Nevşehir’in Avanos İlçesi Kalaba Beldesine bağlı Paşalı Şehit Hasan Güven İlkokulunu ziyaret etti. Ziyaretlerinde kendilerini Okul Müdürü Sinan Çoban ve öğretmen Sevda Paçacı karşıladı.

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul Müdürü Sinan Çoban,  okullarının Nevşehir Üniversitesi tarafından kardeş okul kabul edilmesinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ve beraberindekilere teşekkür etti. Müdür Çoban, 38 öğrenci mevcudu bulunan sınıfları gezerek incelemelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a okul hakkında bilgi verdi.

Nevşehir Üniversitesi olarak geçtiğimiz yıl başlatılan ve geleneksel hale getirilen ‘Kardeş Okul’ projesi kapsamında Nevşehir genelinde bulunan okulları ziyaret ettiklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, özellikle köy okullarını çok önemsediklerini ifade etti.  Daha sonra okulda eğitim gören ana sınıf öğrencileri ile ilkokul öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, öğrencilerle sohbet ederek kendilerine kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Özverili çalışmalarından dolayı Okul Müdürü Sinan Çoban'’ı tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, kendisine plaket takdim etti. Okul Müdürü Çoban ise, günün anısına Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a el işlemeli tabak hediye etti.

Okul kütüphanesine kitap bağışıyla son bulan ziyaret sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Paşalı Şehit Hasan Güven İlkokulu Aile Birliği Başkanı olan Fatih ve Leman Yıldırım çiftinin daveti üzerine kendilerini evlerinde ziyaret etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.