banner461
banner195

Prof. Dr. İsmail Bekçi NEHÜ Rektör Adaylığını Açıkladı

Prof. Dr. İsmail Bekçi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Adaylığını Düzenlediği Basın Toplantısıyla Açıkladı

Prof. Dr. İsmail Bekçi NEHÜ Rektör Adaylığını Açıkladı
22 Haziran 2016 Çarşamba 10:54

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Bekçi 26 Temmuz tarihinde yapılacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörlük seçiminde aday olduğunu açıkladı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Bekçi Ortahisar’da bir otelde düzenlediği iftar yemeğinde gazeteciler ile bir araya geldi. Prof. Dr İsmail Bekçi 26 Temmuz tarihinde yapılacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde rektörlük seçiminde aday olduğunu açıkladı.
Prof. Dr. Bekçi, “Mensubu olmaktan gurur duyduğum Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 26 Temmuz tarihinde yapılacak olan Rektör adayı belirleme seçiminde, üniversiteme ve ülkeme katkı sağlamak inanç ve kararlılığı içinde adaylığımı açıklıyorum. Hacı Bektaş Veli Hazretlerinin hoşgörüsüne yakışır bir şekilde gerçekleşeceğine inandığım seçimlerin, üniversitemizin hak ettiği seviyeye gelmesi ve kaybettiği ivmeyi tekrar kazanabilmesi için büyük bir fırsat olduğunu ve bu süreçte her kesimin katkısı ve desteğine talip olduğumu belirtmek isterim. Bu desteğin sadece seçim sürecinde değil, seçim sonrasında rektör olarak atanmam halinde de süreceğini biliyor ve bu gücü yanımda hissetmemin mutluluğunu yaşıyorum. Rektör olarak tüm kesimleri kucaklayan bir anlayışla rektör olacağıma söz veriyorum. Yeni dönemde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini, tüm akademisyenlere ve öğrencilerimize ilham veren bir bilim yuvası olarak düşlüyorum. Üniversitemizi, bilimsel merakın üst düzeye taşındığı ve bilimin şevkle konuşulduğu bir yaşam alanı olarak görüyorum. Böylesi bir üniversite idealinin yaşanmış örneklerinin köklerimizde olduğunu biliyorum. İşte tam bu noktada, üniversite yönetiminin böyle bir ortamı hazırlamakla sorumlu olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ailesi içinde herkesin aynı duygu, düşünce, fikir,ideoloji ve inanca sahip olmak zorunda olmadığına dolayısıyla farklılıklarımızın zenginlik olduğuna inanıyorum. Ancak aynı üniversitenin mensupları olarak birbirimize sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmek zorundayız. Bu geniş ideal içinde kalan öğretim üyelerinin, açık bir şekilde ve cesaretle destek ve oylarını bekliyorum. Öğretim üyelerinden aldığım destekle, kurumsallaşmasını tamamlamış ve liyakat çerçevesinde oluşturulmuş yönetim kadrosuyla üniversitemizi hep birlikte yönetmeye söz veriyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.