banner461
banner195

Ramazan alışverişi başladı : Esnaf ve pazarcı satışlardan memnun

Ramazan ayı iftar ve sahur sofralarını süsleyecek olan yiyeceklerin listesini yapan vatandaş Nevşehir çarşsında alışverişi canlandırdı.

Ramazan alışverişi başladı : Esnaf ve pazarcı satışlardan memnun
17 Haziran 2015 Çarşamba 21:42

banner143
banner134
Nevşehir'de  Esnaf, Ramazan ayına birkaç gün kala satışlarda yaşanan artıştan dolayı sevindi.
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Nevşehirli vatandaşlarda iftar ve sahurluk için alış veriş yapmak için pazar ve marketlerin yolunu tuttu.

Nevşehir’de bu akşam ilk teravih namazı kılınarak sahura kalkılacak ve ramazan aynın ilk orucu tutulacak. Tabi oruç demek iftar ve sahur demek. Bir çok Nevşehirli vatandaşta imkanlarının el verdiği ölçüde iftar ve sahurluklarını tamamlamaya çalışıyor.

Nevşehir modern pazar yerinde vatandaşlar sebze, meyve ve peynir ihtiyaçlarını tamamlarken, marketlerde de yüzde 50’lik bir alış veriş artış var.

Nevşehir’de market işletmeciliği yapan Yavuz Uluer; ” Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bizde tezgahlarımızı ramazan ayına uygun bir şekilde düzenledik. Ramazan ayı hayır bereket ayı satışlarımız 2 gün içinde yüzde 50 arttı. En çok satılan ürünler ise adı ramazanla özdeşleşmiş olan hurma ve güllaç. Ancak hemen hemen her şeyden satılıyor.” Dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.