banner461
banner195

Sandık bilgileri 18 Şubat’ta öğrenilecek

30 Mart 2014'te yapılacak seçimlerde oy kullanacakların listesi 23 Ocak Perşembe günü askıdan indi.

Sandık bilgileri 18 Şubat’ta öğrenilecek
04 Şubat 2014 Salı 15:18

banner143
banner134

 Vatandaşlar, oy kullanacakları yer ve sandık bilgilerini ise 18 Şubat 2014'ten sonrawww.ysk.gov.tr'den ve muhtarlıklardan sorgulayabilecekler.

AYNI ADRESTEN SORGULANACAK

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi seçmen listeleri 23 Ocak'ta askıdan inerken, aynı gün YSK'nın portal adresi olan www.ysk.gov.tr'de bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanması işlemi de sona erdi. YSK'nın portal adresinden bugüne kadar yaklaşık 6,5 milyon seçmen sorgu yaparken, sorgu ekranı 23 Ocak'ta kapandı. Vatandaşlar, oy kullanacakları yer ve sandık bilgilerini ise 18 Şubat 2014'ten sonra aynı adresten sorgulayabilecek.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK

 Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesiyle ilgili 27 Ocak Pazartesi günü kura çekilecek. YSK, bugün siyasi partilerden kuraya katılacak temsilci adlarının bildirilmesini isteyecek. Siyasi partilerin önseçim yöntemiyle aday belirlemesi yapacakları seçim çevrelerine ilişkin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca gönderilen listeler ile önseçim dışında bir yöntemle aday yoklaması yapacakları seçim çevrelerine ilişkin olarak ilçe seçim kurulu başkanlıklarına verdikleri listeler, 27 Ocak'ta askıya çıkarılacak. Önseçim, aday yoklaması seçmen listelerine yapılacak itirazlar da bu tarihte başlayacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.