banner461
banner195

Şimdi Velilerin Gözü Vali Aktaş ve Başkan Ünver'e Çevrildi

Servis ücretlerinde yapılan haksızlıkların düzeltilmesi için Öğrenci velileri tarafından imzalanmış toplam 1288 dilekçe Nevşehir Valiliği ile Nevşehir Belediye Başkanlığına teslim edilmesinin ardından gözler Vali Aktaş ve Başkan Ünver'e çevrildi.​

Şimdi Velilerin Gözü Vali Aktaş ve Başkan Ünver'e Çevrildi
27 Eylül 2017 Çarşamba 21:48

banner143
banner134
Altınyıldız Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği tarafından Öğrenci velilerinden toplanan 1288 dilekçe Nevşehir Valiliği ile Nevşehir Belediye Başkanlığına teslim edilmesinin ardından gözler Vali Aktaş ve Başkan Ünver'e çevrildi.

Mağduriyet yaşandığını ve haksızlığa uğradıklarını iddia eden Veliler bu adaletsizliğin biran önce düzeltilmesini istiyoruz dediler.

Neler yaşanmıştı?

Altınyıldız Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Nevşehir Valiliği ve Belediye Başkanlığına veliler tarafından imzalanmış toplam 1288 dilekçe ile servis ücretlerinde yapılan haksızlıkları düzeltilmesi için dilekçe vermişlerdi.
                                   
Altınyıldız Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Başkanı Burçin GÜNDÜZ yaptığı açıklamada ''2017-2018 Eğitim öğretim yılı için okul servis araçları fiyat tarifesi belirlenmiş ve belirlenen bu tarifelerde özel okul devlet okulu arasında fiyat tarifesinde ayırım yapılmıştır. Bu konuyla ilgili velilerimiz 650 Nevşehir Valiliği ve 638 Nevşehir Belediyesi olmak üzere yetkili makamlara 1288 dilekçe vermişlerdir. Nevşehir ili için belirlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim dönemi için belirlenen okul servisleri ücret tarifelerine Altınyıldız Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği olarak itiraz ediyor bu haksız uygulamanın Nevşehir Valiliği ve Belediye Başkanlığınca düzeltilerek servis ücretlerindeki adaletsizliğe son verilmesini istiyoruz.'' dedi.
 
Dün yaşanan bu gelişmelerin ardından şimdi binlerce Veli, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'den gelecek haberi merakla bekliyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasan - 13 ay önce
Ne umuyon başından bacın ölüyor açından..
Avatar
Nevşehir - 13 ay önce
İstanbulda servis ücretlerine bu sene %15 geçensene %7 zam yapıldı. Nevşehirde geçensene %0 busene %15 zam yapıldı. Yani nevşehirde servisçilerin fedakarlık yaptığı ortada. Sadece şikayetin belli bir kolejden gelmesi düşündürücü. Servisçilerle uğraşmayıp kaçan öğrenciler neden kaçtı eğitimi nasıl iyileştirenilirizin peşinde olmalılar bence...