banner461
banner195

Soğuk kış günlerinde onları unutmayalım ...

Kış mevsiminin en Şiddetli günlerini yaşadığımız bugünlerde bir yudum yiyeceği için kapımızın önlerinde bekleyen minikleri unutmayalım.

Soğuk kış günlerinde onları unutmayalım ...
20 Şubat 2015 Cuma 11:30

banner143
banner134
 Kar örtüsü nedeni ile yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşları, o minik ve ekolojik denge açısından çok yararlı dostlarımızı lütfen unutmayalım, onları besleyelim.

Onları sokakta,bahçemizde, balkonumuzda yumuşatılmış bayat ekmek,ekmek kırıntısı,  buğday,mısır her türlü darı, kanarya muhabbet kuşu yemleri ile besleyebiliriz.

Kar yağışıyla birlikte yerlerin  karla kaplanmasıyla, özellikle kuşların yiyecek bulmada sıkıntı çektikleri vurgulandı. Sadece kuşların değil, kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının da kardan olumsuz şekilde etkilendiği bugünlerde, “Artan ekmek parçaları, yemek kırıntıları, pilav ve makarna gibi yemek artıkları çöpe atılmamalı. Özellikle kuşlar için cam pervazları ekmek kırıntıları koyulmalı.

Kuş beslenmesi Sonuçta;  Onlar da bir can taşıyor. Aynı biz insanlar gibi acıkıyor, susuyor. Özellikle karlı havalarda bu hayvanların yiyecek sıkıntısını görmezden gelmememiz insanoğlunun insani ve vicdani bir görevi olmalıdır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.