banner461
banner195

Son Dakika: “ Nevşehir'de okullar tatil olacak mı? “

Nevşehir de "Yarın okullar tatil mi" sorusuna tüm öğrenciler merakla cevap arıyor. Yılbaşı tatili öncesi kar tatili haberi bekleyen öğrencilerin gözü kulağı Valilikten gelecek açıklamada.

Son Dakika: “ Nevşehir'de okullar tatil olacak mı?  “
30 Aralık 2015 Çarşamba 19:32

banner143
banner134
Nevşehir'de okullar tatil olacak mı? Okullara kar tatili var mı, Yarın okullar tatil mi? Nevşehir gündemin adresi FİB Haber.Com Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği sorular Nevşehir'de okullar tatil mi?  

Çok sayıda öğrenci ve velilerinden, FİB Haber Merkezimize gelen telefonlarda "Yarın için Okulların tatil olup olmayacağı" konusunda bilgi soruluyor....

Nevşehir de "Yarın okullar tatil mi" sorusuna tüm öğrenciler merakla cevap arıyor. Yılbaşı tatili öncesi kar tatili haberi bekleyen öğrencilerin gözü kulağı valilikten gelecek açıklamada....  

FİB Haber Merkezi olarak edindiğimiz bilgilere göre, TATİL
 konusundaki net KARAR önümüzdeki saatler içinde açıklanacak. Sosyal medyada öğrenciler, valilikten müjdeli haber beklediklerini söylerken Nevşehir Milli eğitim Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, karar önümüzdeki saatler içinde belli olacak. Meteorolojiden alınacak bilgilere göre, kentte eğitime ara verilip verilmeyeceği kararlaştırılacak....

Tatil Konusundaki KARAR
 açıklandığında anında www.fibhaber.com cevap bulacak...


Son Dakika Nevşehir Kar Tatili Olan Okullar'ın Nevşehir ili ve bağlı ilçelerde kar yağışı nedeniyle tatil edilen okulları ve tatili olan iller ve ilçeler bilgisi ve son durum haberleri. Fibhaber.com'u takip etmeye devam edin! Nevşehir'de Bugün ve yarın okullar tatil mi, hangi illerde okullara kar tatili var ? Nevşehir Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğünden haber var mı?  Nevşehir'de kar tatili olan okullar,  kar tatili olan iller ve ilçeler bilgisi bu sayfada olacak.

FİB Haber merkezimiz telefon ve mail yağmuruna tutulmaya devam ediyor.

Nevşehir Valiliğinden okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda resmi açıklama yapılır yapılmaz sizlerle paylaşayacağız.

Bizi takip etmeye devam edin. 

Konuya ilişkin gelişmeleri, Okullar tatil olacak mı , olmayacak mı ? Anı anında sizlerle paylaşıcağız. www.fibhaber.com dan ayrılmayın!
.......

OKULLARIN TATİL OLDUĞU YERLER! (Sürekli güncellenmektedir)

BOLU'DA TATİL VAR
 
BOLU’nun Dörtdivan ve Gerede ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi. Bolu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle iki ilçede eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.
 
KARABÜK
 
Karabük'ün Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle  okullarda yarın eğitim yapılmayacak. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayan, yarın da aralıklarla  devam edecek kar yağışı nedeniyle kentte ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi. 
 
Vatandaşlara, yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları uyarısında  bulunulan açıklamada, Ovacık'a bağlı belde ve köylerde, Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı, Ovacık Spor Lisesi dışındaki okullarda, eğitim öğretime yarın ara  verileceği kaydedildi. 
  

HAKKARİ
 
Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta  dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının  yaşandığı belirtilerek il merkezi ve bağlı köylerde, ilk ve orta dereceli  okullarda (yatılı eğitim kurumları hariç), eğitim öğretime yarın ara verildiği  ifade edildi. 
 
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile  personellerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
 

TOKAT
  
Tokat’ta etkili olan kar yağışının devam etmesi üzerine bazı ilçelerde okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklama doğrultusunda yarın Almus, Artova, Başçiftlik, Niksar ilçelerinde tüm okullar,  Yeşilyurt İlçesi’nde ilk ve orta okullar,  Pazar İlçesi’nde ise Ovacık, Ocaklı, Doğancalı ve Ballıca köylerinde eğitime 1 gün tatil edildi.
 

SİVAS

Sivas'ta ekili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde bugün  öğleden sonra ve yarın tam gün eğitime ara verildi. 
 
Suşehri Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı  dolayısıyla ilçe genelinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün olmak üzere ilk  ve orta dereceli okulların eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda  çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı ifade edildi. 
 
Öte yandan ilçede etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar  yağışını nedeniyle, Suşehri-Sivas karayolunun 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi'nde  zaman zaman trafikte aksamalar yaşanıyor.

Sivas'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle Akıncılar ve  Gölova ilçelerinde de bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildi. 

 
ÇORUM'DA OKULLAR İKİ GÜN TATİL
 
Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Çorum’da da eğitime ara verildi. Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün ve yarın kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelede iki gün izinli verildiği ifade edildi.
 
SAMSUN: (Bazı ilçeler)
 
Samsun’un bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Salıpazarı İlçesi Tahnal ve Konakoren köyleri ile Canik İlçesi’nde taşımalı eğitim veren okullarda ve Ayvacık İlçesi’nin tamamında yoğun kar yağışı nedeniyle eğitimin bir gün tatil edildiği duyuruldu.


KASTAMONU
 
Kastamonu'nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar  yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar ve Bozkurt'taki okullarda eğitime yarın için ara verildi. 


ÜNİVERSİTELERE KAR TATİLİ!

Bazı üniversiteler de kar yağışı nedeniyle eğitime ara verileceği duyuruldu. İşte 31 Aralık Perşembe günü eğitime ara veren üniversiteler...
 
 
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 
Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de 31 Aralık Perşembe günü tatil edildi.
 

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ: 
 
Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık)  ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı.
 
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ:
 
Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık’ın tatil ilan edildiği duyuruldu. 
 
KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ:
 
Üniversitede 31 Aralık’ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı.
 
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ:
 
Kötü hava koşulları nedeniyle yarın Üniversitemizin tüm kampüs ve ofisleri kapalı olacaktır.
 
 
MEF ÜNİVERSİTESİ:
 
İstanbul’da bulunan MEF Üniversitesi’nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı.


 
"ZORUNLU OLMADIKÇA GEZİ, PİKNİK VE AV AMACIYLA ARAZİYE ÇIKILMAMASI..."
 
Kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde;
 
1) Zorunlu olmadıkça vatandaşlarımızın özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı vb. kullanmaları/bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları,
 
2) Trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymalar
 
3) Acil yardım, kurtarma, yol bakım ve müdahale araçlarının, görev mahalline en seri şekilde ulaşmaları için, sürücülerimizin emniyet şeritlerini kullanmamaları ve bu hususta hassasiyet göstermeleri, ayrıca trafiğin yoğun olduğu zamanlarda alternatif güzergâhları kullanmaları, arıza hallerinde araçların sürücüler tarafından terk edilmemesi ve acil çağrı için 155 Polis İmdat, 156 Alo Jandarma, 159 Karayolları telefon numaralarını aramaları,
 
4) Elektrik kesintisi ve buna bağlı olarak oluşacak su kesintisi, ısınma ve aydınlatma gibi günlük ihtiyaçların karşılanması hususunda tedbirli ve dikkatli olmaları,
 
5) Elektrik enerjisinin sağlıklı verilemediği hallerde oluşabilecek düzensiz voltaj durumlarında, elektrikli ev aletlerinin kontrollü bir şekilde kullanılması,
 
6) Görevli ekiplerin çalışmalarını kolaylaştırma yönünde destekleyici anlayışla; site, apartman ve işyeri sorumlu yönetici ve sahiplerinin imkânları ölçüsünde mevcut alanlarını, giriş ve çıkış yollarını kar ve buzdan temizlemeleri,
 
Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşandığı ve olumsuz hava şartlarının hüküm sürdüğü günlerde, sağlık yetkililerinin önerdiği gibi;
 
7) Yaşlı, çocuk, hamile bayanlar ile kalp ve akciğer hastalığı olanların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmaması,
 
8) Hava koşullarına uygun giysilerin giyilmesi,
 
9) Zorunlu olmadıkça av, gezi, piknik amaçlı açık araziye çıkılmaması,
 
10) Kapalı alanlarda mangal gibi aparatların kullanılmaması, baca temizliğinin yapılması ve sobaların dikkatli yakılması,
 
Can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yarın matematik yazılısı olan kız - 2 yıl önce
Müjdeli haberi bekliyoruz