banner461
banner195

Sözde “ Nevşehir Asayiş Şube“ tarafından aranan var mı?

Telefon dolandırıcıları yine durmuyor! Nevşehir'de vatandaşları "Sizi Nevşehir Asayiş Şube'den" arıyoruz diyerek dolandırıcılık yaptıkları belirtilen şahıslara kesinlikle itibar edilmemesi konusunda uyarıyoruz.

Sözde “ Nevşehir Asayiş Şube“ tarafından aranan var mı?
24 Aralık 2015 Perşembe 14:24

banner143
banner134
Nevşehir'de vatandaşları cep telefonuyla arayarak sizi asayiş şubeden arıyoruz diye dolandırıyorlar.Telefonla Dolandırma Tuzağına Sakın Düşmeyin! 

Bugün Nevşehirli vatandaşları telefonla arayarak kendilerini Asayiş Şube müdürlüğünden arıyoruz şeklinde ki yalanlarıyla para talep eden dolandırıcılar bugün yine iş başında....Eşinizi, Dostunuzu, ailenizi uyarınız...

Nevşehirli vatandaşların telefonuna Ben polisim, ben savcıyım şuyum buyum diye bir çok telefon geliyor. 
 
Lütfen; bu konuda çok dikkatli olalım. Özellikle aile büyüklerini uyaralım durumu anlatalım. İçinde 155 geçen numaralar olduğunda gerçek polis olduğuna ikna olanlar var. Bunu da altını çizerek belirtelim. Hiç bir polis vatandaşın kredi kartı limitini arayıp sormaz, evde banka kartı olup olmadığını sormaz. 


Sahtekarlıkların gün geçtikçe arttığı bir dönem yaşıyoruz. Teknolojinin ilerlemesi bu ahlaksız insanların ekmeğine yağ sürüyor ancak aynı ölçüde polisin işi kolaylaşıyor:)


Öte yandan teknolojinin gelişimine paralel olarak Dolandırıcılar Artık 155’ten de Arıyor... Öyleki dolandırıcılar, Çeşitli bilgisayar programları sayesinde vatandaşları telefon ekranında 155 polis imdat tarafından aranıyor gibi gözükecek şekilde arama yaptıkları bildirildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.