banner461
banner195

Talimatları Nevşehir'de Veren Hain Papaz Çıktı

DHKP-C operasyonunda gözaltına alınan Alman BND ajanı Kacynski’nin çantasından üç eylem planı çıktı. Kacynski'nin örgüt elemanlarıyla Nevşehir'e gelerek toplantı yaptıkları tespit edildi.

Talimatları Nevşehir'de Veren Hain Papaz Çıktı
31 Mayıs 2015 Pazar 19:20

banner143
banner134
DHKP-C operasyonunda gözaltına alınan Alman BND ajanı Kacynski’nin çantasından üç eylem planı çıktı. Kacynski'nin örgüt elemanlarıyla Nevşehir'e gelerek toplantı yaptıkları tespit edildi.

 TALİMATLAR NEVŞEHİR'DE

Kacnyski, Türkiye'ye ilk girişi 1996'da yaptı. Daha sonra 2007, 2009, 2011, 2014 yıllarında Türkiye'ye geldi. 2015 yılında iki kez Türkiye'ye gelen Kacnyski'nin ilk gelişinde örgüt elemanları ile birlikte Nevşehir'de tatile gittiği, burada istişarelerde bulunarak fikir alışverişi yaptığı ve talimatları aktardığı ortaya çıkmıştı.

O hainle ilgili şok bilgiler ortaya çıktı

Okmeydanı'nda terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan ve "örgüt üyeliği" suçundan tutuklanan İngiliz vatandaşı Stephen Shah Kaczynski'nin, uzun yıllar papazlık yaptığı ortaya çıktı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 31 Mart'ta İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi ve 1 Nisan'da İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırının ardından düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanan 52 yaşındaki İngiliz vatandaşı Stephen Shah Kaczynski'ye ilişkin ayrıntılara ulaşıldı.

Kaczynski'nin bazı Avrupa ülkelerinde uzun yıllar papazlık yaptığı, bu sırada da başta Türk ailelerinin Müslüman çocukları olmak üzere gençleri Hristiyanlığa kazandırmak için çalışmalar yürüttüğü öğrenildi.

Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde terör örgütü DHKP/C eylemlerine de katıldığı belirlenen Kaczynski'nin, Türkçe dahil 5 yabancı dil bildiği kaydedildi.

Stephen Shah Kaczynski'nin, Avrupa'da DHKP/C ile diğer sol örgütler arasındaki diyaloğu sağladığı, örgütün uluslararası toplantı ve kongrelerinde tercümanlık yaptığı aktarıldı.

Örgütün Avrupa'daki propagandasına destek verdiği ve gençlerin katılımını sağlamak için projeler ürettiği iddia edilen Kaczynski'nin, Türkiye'ye çok sık giriş-çıkış yaptığı ve örgütün güvenilir bir kuryesi olduğu kaydedildi.

Polis, Savcı Kiraz'ın şehit edildiği saldırının talimatını da yurtdışından bu kişinin getirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Haber7


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vay - 3 yıl önce
vay hain papaz vay. asın bunu