banner461
banner195

Tek Suçum Torpilim Olmaması mı?

3 Yıl önce geçirdiği bir kaza sonucunda bir kolunu normal olarak kullanamayan, engelli raporu olmasına karşın üç yıldır alın teri ile çalışıp evine ekmek götürebilecek bir iş dahi bulamayan gencin isyanını bulacaksınız bu haberimizde.

Tek Suçum Torpilim Olmaması mı?
13 Ocak 2014 Pazartesi 10:12

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 3 Yıl önce geçirdiği bir kaza sonucunda bir kolunu normal olarak kullanamayan, engelli raporu olmasına karşın üç yıldır alın teri ile çalışıp evine ekmek götürebilecek bir iş dahi bulamayan gencin isyanını bulacaksınız bu haberimizde.
 33 Yaşındaki Ramazan Çakmak, 3 yıldır engelli bir insan olarak ilimizde özel sektör ya da kamuda bir iş bulamaktan yana dertli. Etrafında bir telefonla kamuda ve özel sektörde iş bulunanları tanıdığını söyleyen İşsiz genç, amacının alın teri ekmeğini kazanarak ailesine bakmak olduğunu söyledi.

 Çakmak, “Üç yıldır engelli olmama ve İş-Kur’da müracaatımda bulunmasına rağmen bir türlü iş bulamadım. Bu süre içerisinde iş bulabilmek için çalmadığım kapı kalmadı. Milletvekili bir tanıdığım yok, belediye başkanı ile bir samimiyetim yok, ilin ileri gelen yetkililerini tanıyorum. Haliyle herhangi bir torpilim olmadığı için iş bulamadığımı düşünüyorum. Etrafımda bir telefonla iş bulunan birçok insanı tanıyorum. Benim amacım kimseyi suçlamak değil. Ancak torpili olmayanın bu memlekette yaşama hakkı yok mu diye isyan ediyorum. Amacım bana gıda ya da maddi yardım yapılsın değil. Tek amacım alın terim ile ekmeğimi kazanabileceğim kamuda ya da özel sektörde bir iş bulmak. Üç çocuğumla büyük sıkıntılar çekiyoruz. Alın teri dökerek evime çocuklarımın rızkını götürmek istiyorum. İş bulabilmem konusunda ilin ileri gelenlerinin, iş adamlarının bana bir yardım eli uzatmasını bekliyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet - 4 yıl önce
allah yardımcın olsun abi.
ey milletim daha dün gece kandildi hani hepimiz müslümanız ya, hani müslüman ülkede müslüman bir yönetimin altındayız ya ne güzel ibadetler ettik demi,
ama hiç düşündük mü bu abim gibilerin hakkını nasıl ödeyeceğiz? allah korkusundan çok yarın ne yerim, nerde gezerim korkusu kaplamadı mı içimizi, resul sevgisinden çok malk mülk dünyalık sevgisi yok mu yüreğimizde? allah sonumuzu hayr etsin...