banner461
banner195

Teşekkürler...

Yıkılan Eski Devlet Hastanesinin yerine yapılan Belediye Sarayı ve Sosyal Kompleks inşaatındaki çalışmaların Gece saatlerine kadar devam etmesiyle gürültüden bize Ramazan İşkencesi yapıyorlar,yüksek ses ve gürültüden uyuyamıyoruz şu sıcaklarda penceremizi açamıyoruz diyerek dert yanan,Nevşehir merkez Yeni Mahalle Sahil Sokaktaki mahalle sakinleri dün geceyi rahat bir uykuyla geçirdiler.

Teşekkürler...
16 Temmuz 2013 Salı 16:16

banner143
banner134
İşkence Bitti "Teşekkürler"

Dün vatandaşlarımızdan gelen bir yoğun şikayet ve ihbarlar üzerine yaptığımız haber sonrası, İnşaat gece çalışmalarını durdurdu.  
Yeni Mahalle Sahil Sokak mahalle sakinlerinin Gürültüden bu sesten uyuyamıyoruz şeklindeki tepkileri sonrası gece çalışmaları durdurulunca gece keyifli bir uyku ile Sahura da rahat bir şekilde gittiler. Gürültünün dün gece yaşanmaması sonunda FİB Haber Merkezini arayan vatandalarımız teşekkür ederek bu gece güzel bir uyku uyuyacağız çok şükür dediler.

Bizde FİB Haber Merkezi olarak Yaptığımız habre duyarlı davranan tepkisiz kalmayan Yetkili İnşaat sorumluluarı ve Nevşehir Belediyesine Teşekkür ediyoruz. Nevşehir de bizimde vtandaşında görmek istediği tablo bu..

Gelin dün yaptığımız o haberi tekrara hatırlayalım...

 Türkiye'nin Gürültü Haritasında Nevşehir’in de inceleneceği belirtilirken özellikle Nevşehir merkez eski Devlet hastanesinin yıkılarak yerinde yapımı devam eden Belediye Sarayı inşaat çalışmalarının gece yarısı 00:00-01:00 lere kadar sürdüğü ve Yeni Mahalle Sahil Sokak sakinleri artık çıldıracağız diyerek Gürültü Kirliliğine İsyan Eden Vatandaşlar Belediye'ye Veryansın Ediyor: "Bu insanlar ya çıldırmış olmalı yada insanları çıldırtmaya kararlı ..."
Nevşehir'de Gürültü Kirliliğine İsyan Eden Vatandaşlar Belediye'ye Veryansın Ediyor...

"Bu insanlar ya çıldırmış olmalı yada insanları çıldırtmaya kararlı ..." Nevşehir merkezinde  Sabah 07:00-08:00 de başlayıp Saat: 00:00-13:00 Gece yarılarına kadar yürütülen inşaat çalışmalarıyla Nevşehir de vatandaşı isyan ettiren çalışma için Belediye İZİN verdik demiş... 
Vatandaş İzin verdik cevabı üzerine Gülermisin ağlarmısın çıldırımısın...diyerel Nevşehir Belediyesine büyük tepkilerini dile getiriyor.
On bir ayın sultanı Ramazanı bize zehir ediyorlar. Böylesi manevi bir ayda sabah işe gidicez gece sahura kalkacağız ama beyhude valla eve gelmeyi istemiyoruz gece yarılarına kadar inşaat makine gürültü seslerinden artık bıktık ya. Ne dinlenebiliyoruz ne uyuyabiliyoruz nede bebeğimizi uyutabiliyoruz...

Bilgi Şikayet için Sorumlusu olarak Belediyeyi arıyoruz Cevap: İzinleri var diyor.... 

Allah aşkınıza çalışmanında belli şartları kuralları saatleri zamanı var. Kapalı mekanda değil açık olan bir yerde çalışma yapıyorsanız bu lurallara riayet edecek toplumu rahatsız etmeyeceksiniz.Bu görev başta Belediye nin ama sağolsunlar onlar engel olmayı bırakın izin veren merci olmuş.
Ey Nevşehir Belediyesi Sen burada yaşamıyorsun burada biz yaşıyoruz ve şu sıcak günlerinde penceremizi açamıyor evimizde oturamıyoruz bu gürültüden ... İzin verirken Sen kime sordunda izin verdin? Bizim ne rızamız nede iznimiz yok.Hakkımızı helal etmiyoruz. Bu konuda şikayetlerimizde gerekli mercilere yapacağız. Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere Tüm Yetkilileride bu konuda göreve davet ediyoruz. Hiç kimseyi rahatsız etmeye hakkınız yok...Hele hele Ramazan ayı gibi mübarek bir ayda ASLA...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.