banner461
banner195

Toksöz Grup İspanyol Zumos Palma'yı aldı

Sanovel İlaç'ı bünyesinde bulunduran Ürgüplü hemşerimizin firması Toksöz Grup İspanyol meyve suyu üreticisi Zumos Palma'yı bünyesine kattı. Zumos Palma'nın yılda 200 milyon litrelik üretim kapasitesi bulunuyor.

Toksöz Grup İspanyol Zumos Palma'yı aldı
30 Kasım 2013 Cumartesi 16:49

banner143
banner134

 Sanovel İlaç'ı bünyesinde bulunduran Toksöz Grup İspanyol meyve suyu üreticisi Zumos Palma'yı bünyesine kattı. Zumos Palma'nın yılda 200 milyon litrelik üretim kapasitesi bulunuyor. Toksöz Grup, geçtiğimiz aylarda İtalyan çikolata markası Pernigotti’yi satın almasının ardından, şimdi de İspanya’nın yüzde yüz doğal meyve suyu üretiminde lider üreticilerinden biri olan Zumos Palma’yı bünyesine kattı.

 Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz satın almayla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Toksöz Grup olarak, 2013 başından itibaren paylaştığımız üzere, ülkemizde yaptığımız önemli yatımların ardından yurtdışında da adımızdan söz ettirecek satın alma faaliyetlerimize devam ediyoruz. Zumos Palma şirketini, Pascual Grup’tan satın alma sürecini tamamladık. Bu satın alma, grubumuzun Avrupa başta olmak üzere, dünyada yeni pazarlarda var olma hedefindeki kararlılığının önemli bir göstergesidir.”

AİLE ŞİRKETİ OLMALARI ÖNEMLİYDİ

Zumos Palma satış süreciyle ilgili Pascual Grup’un neden kendilerini tercih ettiğine de değinen Ahmet Toksöz, “Bizim de onlar gibi bir aile şirketi olmamız, kaliteden ödün vermemek, doğal ürünleri tüketiciye sunmak gibi benzeri değerleri paylaşmamız, ilaç alanındaki tecrübemizi gıda sektörüne aktararak yüksek kalitede üretim yapmamız, ve Avrupa’daki hızla gelişen gücümüz bizi tercih etmelerindeki önemli sebepler arasında yer alıyor” dedi.

200 MİLYON LİTRE ÜRETİYOR

İspanya’nın en büyük meyve suyu üreticilerinden Zumos Palma İspanya’nın en iyi meyvelerinin yetiştiği Andalucia’da yer alan meyve bahçeleri ile  Zumos Palma, İspanyol rakiplerinin önüne geçiyor.  Gün boyu izlenen meyve bahçelerinin ürünleri, son teknolojiyle donatılmış, 40 bin metrekare büyüklükteki tesislerde işleniyor. Meyve suyu işleme büyüklüğü açısından Avrupa’da  üçüncü sırada bulunan ve meyve suyu pazarının liderleri arasında yer alan Zumos Palma, yılda 200 milyon litre üretim kapasitesine sahiptir.

YÜZDE 18 ÇİKOLATA VE DONDURMADAN

Stratejik adımlarla büyüyen bir grup: Toksöz Grup Eczacı Erol Toksöz tarafından kurulan Toksöz Grup, Türkiye’de gıda, ilaç ve enerji olmak üzere üç ana alanda faaliyet gösteriyor. Sanset Gıda’ya ait Tadelle, Sarelle, Sagra, Gol ve L’era Fresca markaları ile gıda sektöründe yer alan Toksöz Grup, 450 Milyon Euro olan cirosunun yaklaşık yüzde 18’ini çikolata ve dondurma satışlarından elde ediyor.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25245820.asp


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ürgüp - 5 yıl önce
toksöz grubunun ürgüplü olduklarını da belirtseniz daha şık olacak ürgülüker tanır ama diğer vatandaşlarımız bilemez ürgüplü yatırımcımızı
Avatar
Gurbetin Alimi - 5 yıl önce
toksöz grubunu tebrik ediyorum. bu arada yüz toksözü satın alacak nevşehir baronlarını da protesto.
Avatar
Volkan ATMIŞ - 5 yıl önce
sayın toksöz ailesini canı gönülden tebrik ediyorum.
Avatar
Gurbetin Âlimi - 5 yıl önce
Toksöz grubunu küçük gördüğümden değil. Allah yollarını açık eylesin. Isyanım bu memleket nice toksözleri barındırıyor. Ancak ALLAH'ın men ettiği faiz ve rantiyecilik iliklerimize kadar işlemiş.