banner461
banner195

Türk Eğitim Sen Siyah Ampul Kırdı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Nevşehir'de Okul Müdürlerinin görevden alınmasını protesto etmek için Nevşehir Hükümet Konağı önünde eylem yaparak Ambul kırdılar...

Türk Eğitim Sen Siyah Ampul Kırdı
03 Eylül 2014 Çarşamba 14:11

banner143
banner134

Türk Eğitimsen Nevşehir Şubesi Valilik önünde toplanarak görevden alınan müdürler için eylem yaptı.  Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Nevşehir'de Okul Müdürlerinin görevden alınmasını protesto etmek için Nevşehir Hükümet Konağı önünde eylem yaparak Ambul kırdılar...

Eylemem Nevşehir MHP İl Başkanı Göksel Taşçı ile MHP İl ve ilçe teşkilatları,Ülkü ocakları,Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy,NTSO Meclis Başkan Vekili Mehmet Varol,Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilciliği ve Türk Sağlık Sen Nevşehir Şubesi ile kamu çalışanlarından katılımla gerçekleştirildi.

Değerli Nevşehir Halkı , Değerli Basın Mensupları

 

Bugün burada üzülerek açıklamak zorundayız ki 21 Ağustos 2014 tarihi bu tarihten sonra ülkemizde yaşayan Ülkücülerin, Atatürkçülerin, Ulusalcıların, Milli Görüşçülerin ve bir çok cemaat mensubunun "Yeni Türkiye" kavramı altında yok edileceğinin sinyalinin verildiği bir tarih olmuştur.

 

AKP iktidarının ortaya atmış olduğu içi boş  "Yeni Türkiye" kavramının ilk hedefi iktidar gibi düşünmeyen, iktidarın ilgili kişilerinin elini öpmeyen, dik duruşlu ve onurlu eğitimciler olmuştur. Ülke genelinde yedi bin okul müdürü bir gecede görevinden alınmış ve kazanılmış tüm hakları yok sayılmıştır. Elbette Nevşehir'de görev yapan eğitimciler de kul hakkı yiyen bu sistemin kurbanı olmuştur.

 

Kamu sektörün her kolunda ciddi bir  kıyım yapan, kendi gibi düşünen ama yönetici olmayı değil yönetilmeyi hoş gören birçok kişilik yoksunu kamu personeli idareci koltuklarına oturtulmuştur.  Milli Eğitim Bakanlığı bir gecede değiştirilen kanun ve yönetmeliklerle  "benim ilkem önce ülkem" diyen kişileri görevden almış, "benim ilkem önce rete'em diyen" diyenleri makamlara görevlendirmiştir.

 

Emperyalizm ile anılan birden fazla ülkenin Türkiye'nin sırlarını dinlediği şu günlerde ilgililer bu hainliğe karşı sert açıklamalar yapacaklarına, içimizdeki hainleri temizleyeceklerine gücünün yettiği gariban devlet memurlarına bıçak biler hale gelmişlerdir. Sözde sıfır sorun parolası ile övünenler şimdi de milli eğitimde aynı komik politikayı uygulayarak okullardaki huzuru sıfırlamışlardır.

 

Kısa bir süre önce Türk Eğitim-Sen'den istifa edeni müdür yapacağız diye Nevşehir'de sendikamıza bıçak bileyenler bu oyunun tutmaması üzerine şimdilerde hıncını Türk Eğitim-Sen üyelerini makamlardan alarak ödetmeye çalışmaktadırlar. Hani balkonlarda 77 milyonu kucaklayacağız diye hamaset siyaseti yapanlar nerede?

 

1980'li yıllardaki zulmü yaşayan, 28 Şubat'ta her türlü zorluklarla katlanan bizler bugünlerde de aynı uygulama ile karşı karşıya olduğumuzu Aziz Türk Milleti'ne açıklamayı kendimize birer borç biliriz. Ülkemizde yeniden ötekileştirme, kutuplaştırma, cezalandırma uygulamaları başlamıştır ve görünen odur ki ardı arkası kesilmeyecektir.

 

Değerli Nevşehir Halkı, Değerli Basın Mensupları,

 

Kısa bir süre sonra okullar açılacak ülkemizin geleceği olan çocuklarımız sınıfları dolduracaktır. Siyasetle makama gelip, geçmişe dair hiçbir başarı olmayanlar bizim geleceğimiz olan çocuklarımıza hangi ideali, hangi başarıyı, hangi huzuru vereceklerdir?

 

Yeni atanan siyasal idarecilerin okullardaki çocuklarımızı da ailelerinin siyasal görüşlerine göre sınıflandırmayacağının garantisini bu saatten sonra kim verebilir? Asıl amaç 80 ve 80 öncesinde olduğu gibi gençleri ayrıştırmak ve birbirine düşman etmek midir?

 

Şu an arkamızda bulunan devlet dairesinde vekil olarak görev yapan ve tek amacı şahsi rahatı için paralar harcamak olan müdür mü Nevşehir'e huzuru verecektir?

 

Lüks makam odaları, pahalı duvar kağıtları ve mobilyalarla süslü odasında personelini aşağılamayı kendisine hobi edinen vekil müdür mü çocuklarımızın geleceğine dair projeler üreterek başarıyı sağlayacaktır?

 

Yaklaşık 14 gündür duyarlı sivil toplum örgütü ve siyasi partilerin ana gündemi olan bütün bu saydığımız sorunların çözümü adına adım atmayan iktidar yalakası odaklar kendi çocuklarının da geleceği ile oynandığının farkındalar mı? Yıl sonunda açıklanacak olan liselere ve üniversitelere giriş sınav sonuçlarındaki başarısızlığın sonucunda işgal ettikleri makamlardan istifa etmeye hazır durumdalar mı?

 

"Benim ilkem önce ülkem" diyenlerin haklı ve gür sesi olan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Nevşehir'de yapılan bütün haksız ve hukuksuz uygulamaların karşısında geçmişten olduğu gibi bundan sonra da durmaya devam edecektir.

 

Tek derdi yerel gazetelerde yer alarak daha yüksek makam kapmak olan şov mahsulü soytarılar bilmelidir ki bizler Dünya'ya İslamiyeti yayan Hz. Muhammed'in ümmeti, Dünya'da yoktan varoluşun timsali Mustafa Kemal'in askerleriyiz.

 

Yılmadık, yılmayacağız!

 

Yıkılmadık, yıkılmayacağız!

 

Ve İnandık BAŞARACAĞIZ!Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
tarafsız - 4 yıl önce
eğitime siyaseti karıştırmayın diyosunuzda.....ordakilerin çoğu siyasetçi....emek mi siyasetmi?
Avatar
eğitimci - 4 yıl önce
akp il ve ilçe başkanı hariç tüm siyasetçiler vardı dikkatini çekerim hemen başka yere çekmeyin.
Avatar
uğursuz - 4 yıl önce
ya o değilde eğitimi siyasete kartıştırmayınız diye arkanda pankart kaldırıyorlar yanında mhp il başkanı ve kurtçuklar var nasıl oluyor bu.son çırpınışların uğursuz.
Avatar
Ağlamayı Bırakın Artık - 4 yıl önce
hem ağlıyorsunuz hem hakaret ve küfür ediyosunuz sonra biz masumuz oldu uğurcuğum sen biraz daha oynat sende üye kalmayacak bu gidişle..
Avatar
Siyaset ve eğitim - 4 yıl önce
orada mhp i̇lçe yöneti̇m üyeleri̇ var resi̇mde gözüken i̇lçe başkani i̇l başkani var bu si̇yasi̇leri̇n ne i̇şi̇ var o halde pankartla yapilan mi̇ti̇ngde veri̇len mesaj bi̇rbi̇ri̇ni̇ tutmuyor
Avatar
pes diyen vatandaş - 4 yıl önce
koltuk davası için yapılan bu eylemi şiddetle kınıyor ve pes artık diyorum vatandaş olarak. gülerek ve acıyarak takip ediyorum.madem eylem yapıyorsunuz bir kısım menfaat mağdurları için değil, asıl olan çalışan hakları için yapın.
Avatar
dinime soven müslüman olsa - 4 yıl önce
Ya Mustafa UĞUR denen zat sen git en iyisi siyaset yap MHP den aday ol...
Avatar
egitimci - 4 yıl önce
eğitime siyaseti bulaştırmayınız diye pankart taşıyanların düştükleri durum tam bir komedi. pankartın altındakilerin yarıdan fazlası mhp chp teşkilat mensupları. bu ne pehriz bu ne lahana turşusu?